"דחיית 'חוק צהר' - קומבינה על גב הזוגות"

המטה החילוני בבית היהודי תוקף את כבל וליברמן, לאחר הפרסום ב-nrg מעריב על הסכם לדחיית ההצעה לפתיחת אזורי הרישום לנישואין

זאב קם | 18/8/2013 17:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המטה החילוני בבית היהודי תוקף בחריפות את ח"כ אביגדור ליברמן וח"כ איתן כבל. זאת, בעקבות הפרסום היום (א') ב-nrg מעריב על ההסכם בין השניים לבין הח"כים החרדים על דחיית חוק "צהר" לפתיחת אזורי הרישום לנישואין, בתמורה להורדת ההסתייגויות שלהם לתקציב המדינה. המטה הגדיר את ההסכם כ"קומבינה על גב הזוגות הצעירים הרבים".

"דילים על חשבון הבוחר". אביגדור ליברמן צילום: פלאש 90
לדברי אנשי המטה, מדובר במהפכה שיזמו יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט וסגן שר הדתות, אלי בן דהן, במטרה להקל על המתחתנים. "צעד זה הינו מקומם ומעיד על חוסר התחשבות מוחלט בצרכי הציבור בישראל, כאשר לנגד עיניך ושותפיך עמד אינטרס צר של אי רצון להתמודד עם הקשיים שמערימים חברי הכנסת החרדים באופוזיציה ולהקל על ביצוע תפקידכם בהעברת התקציב", כתבו לליברמן ולכבל.
 
במכתב, התייחסו חברי המטה גם לקמפיין "כוכבית הגיור" של ש"ס מהבחירות לכנסת. "אנו מקווים כי רוח קמפיין "כוכבית גיור" של ש"ס מתקופת הבחירות לא חדרה גם למפלגתכם, שכן בחרתם להיות שותף לדילים על חשבון אזרחי ישראל ובוחריך".

כזכור, רפורמת פתיחת אזורי הרישום לנישואין, הייתה אמורה להתממש באמצעות הצעת החוק המכונה "חוק צהר". למרות שהצעת החוק כבר הוכנה ואושרה בוועדת החוקה, היא לא הובאה לאישור בקריאה שנייה ושלישית לפני יציאה הכנסת לפגרה.

על פי גורמים בקואליציה ובאופוזיציה שהיו מעורבים בפרטי ההסכמות, דחיית הרפורמה סוכמה בין יו"ר ישראל ביתנו ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, ביחד עם יו"ר ועדת חוקה דודו רותם מישראל ביתנו וח"כ כבל. בקואליציה נעתרו לדרישת המפלגות החרדיות כחלק מהרצון לקצר את ההצבעות על התקציב, ובמפלגת העבודה שיתפו פעולה עם היוזמה מתוך רצון לרתום את המפלגות החרדיות להמשך המאבק נגד חוק המשילות.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...