עלייה של כמעט פי 2 במספר ההרוגים בערים בתאונות דרכים בחורף האחרו

החורף הקשה נתן את אותותיו: עמותת אור ירוק בדקה ומצאה נתונים מדאיגים. בת"א מספר הנפגעים הגבוה ביותר בחודשי החורף בממוצע בעשר השנים האחרונות. שמואל אבואב, מנכ"ל העמותה: "תמרור אזהרה לממשלה"

nrg מעריב | 4/11/2013 16:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הצפה במספר ההרוגים בחורף האחרון: 38 בני אדם נהרגו
הצפות בכבישי הצפון. תמרור אזהרה
הצפות בכבישי הצפון. תמרור אזהרה צילום: יוסי אלוני
בתאונות דרכים בערים בין החודשים ינואר- מרץ בשנת 2013. לצורך השוואה, בתקופה המקבילה בשנת 2012, נהרגו 20 בני אדם בתאונת דרכים בערים - עלייה של כמעט פי 2 (!) במספר ההרוגים. כך על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוהי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

חודש נובמבר התחיל זה עתה והחורף כבר בפתח ועימו הגשמים, הערפל, הברד והרוחות. מנתוני עמותת אור ירוק עולה, כי כ- 8,622 בני אדם בממוצע נפגעים מדי שנה בתאונות דרכים בחודשי החורף כולו (נובמבר – מרץ) בערים, כ- 67 בני אדם בממוצע נהרגים מדי שנה בחודשים אלו וכ- 488 נפגעים באורח קשה.

בשנת 2012, נפגעו בתאונות דרכים בחודשי החורף (נובמבר-מרץ) בערים 5,928 בני אדם, 46 נהרגו ו- 400 נפגעו באורח קשה.

תפקידה של המדינה הוא למנוע את עליית מספר ההרוגים בתאונות דרכים בחודשי החורף:
נהיגת חורף מחייבת לימוד והסברה מיוחדים לתלמידים, הרחבת זמן הכשרת נהגים להתמודדות עם מפגעים, התמודדות הנהג עם הצפות והחלקה בכביש והסברה נכונה לשימוש באביזרי הרכב.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "העלייה במספר ההרוגים בחורף האחרון מהווה תמרור אזהרה לממשלה. לקראת החורף יש לפעול במספר מישורים פרקטיים כדי למנוע את אובדן החיים הבא.

"על המדינה להשקיע משאבים למען שיפור התשתיות במקומות בהם עלולים להיווצר מפגעים מסכני חיים כמו שלוליות ענק והצפות כבישים. כמו כן יש להגביר את ההסברה בקרב הנהגים ושאר משתמשי הדרך לגבי הסכנות שבנהיגה בחורף".

בת"א מספר הנפגעים הגבוה ביותר בתאונות דרכים בחודשי החורף (נובמבר-מרץ). בעיר נפגעים בממוצע מדי שנה בחודשי החורף (נובמבר-מרץ) 1,290 בני אדם בתאונות דרכים, עשרה מתוכם נהרגים.

בירושלים נפגעים בממוצע מדי שנה בחודשי החורף (נובמבר-מרץ) 853 בני אדם בתאונות דרכים, שישה מתוכם נהרגים. בחיפה 640 בני אדם בתאונות דרכים, חמישה מתוכם נהרגים.

בבאר שבע 400 בני אדם בתאונות דרכים, שניים מתוכם נהרגים. בפתח תקוה נפגעים 322 בני אדם בתאונות דרכים, ארבעה מתוכם נהרגים. בחולון נפגעים 269 בני אדם בתאונות דרכים, שניים מתוכם נהרגים.

במזג אוויר חורפי הכביש חלק, אחיזת הצמיגים בכביש פחות טובה וקיימת סכנת החלקה. לכן, במזג אוויר גשום יש להפחית את מהירות הנסיעה, לשמור מרחק רב יותר מהרגיל מהרכב מלפנים ולהגביר ערנות במיוחד בסביבת בתי ספר וגני ילדים. כמו כן יש לשמור את תקינות הצמיגים במיוחד בתקופת החורף ולבדוק כבר עכשיו כי  הם אינם שחוקים או יבשים וכי לחץ האוויר בהם תקין.

הנראות בחורף חשובה מאוד, הן לנהג הרכב וגם ליתר הנהגים בכביש. לכן יש להדליק אורות גם ביום וגם בדרכים העירוניות. בימים שבהם קיים ערפל, צריך להדליק אורות דרך ולהימנע מעקיפות מסוכנות. כמו כן יש לוודא כי מגבי הרכב לא יבשים וכי יש מים במיכל המגבים. בנוסף חשוב מאד לשים לב כי המצבר, האורות, והבלמים תקינים ומוכנים לנסיעה תחת גשם ובוץ.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק