הצעת חוק: לחייב חינוך למדינת הלאום היהודי

יוזם ההצעה ח"כ אוחיון מסביר כי "מול הניסיונות לפגוע בחיבור שבין עם ישראל לארצו יש לומר זאת בפירוש". ח"כ רוזין: הדבר האחרון שחסר לחינוך

רעות וילף | 13/11/2013 16:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לדון ביום ראשון הקרוב בהצעת חוק של ח"כ שמעון אוחיון (הליכוד ביתנו) אשר תחייב את מערכת החינוך ללמד את הערך של "מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי".

- ויכוח סוער בין ח"כים בנוגע להתיישבות בנגב
- הסחיטה בנתיבות: הרב אברג'ל שוחרר למעצר בית
- מורסי: נחטפתי יום לפני ההפיכה הצבאית

החוק יחייב את כל בתי הספר. בכיתה
החוק יחייב את כל בתי הספר. בכיתה צילום ארכיון: אלי דסה
חוק חינוך ממלכתי התשי"ג-1953 מגדיר את מטרות החינוך ומחייב את מוסדות החינוך. הצעת החוק החדשה מבקשת להוסיף לפרק מטרות החינוך בחוק, את החינוך "לחיזוק הערך של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי", כמטרה שתחייב את כלל בתי הספר ותתייחס לכל מוסדות הלימוד בישראל.

ח"כ אוחיון, חבר ועדת החינוך אמר כי "בתי הספר חייבים לחנך לכך שמדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי. מול כל האמירות המטשטשות את הקשר החזק והייחודי הזה והנסיונות לפגיעה בחיבור שבין עם ישראל לארצו יש לומר בפירוש, מדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי". אוחיון מוסיף כי "הערבים הם אזרחי המדינה עם כל הזכויות, אך הם חייבים לקחת בחשבון שהלאום הערבי בא לידי ביטוי ב-22 מדינות. ליהודים יש רק מדינה אחת".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה בתגובה להצעת החוק כי ״הדבר האחרון שחסר למערכת החינוך היום הוא לימודי מדינת הלאום היהודי. אנחנו שומעים על בסיס יומיומי מה הבעיות הקשות והמדממות באמת בבתי הספר בישראל - אי שוויון, אפליה, פערים שמתעצמים, גזענות ואלימות. זה מה שדחוף לשנות וזה מה שהממשלה מסרבת לאפשר - אחרי שדחתה הצעות חוק לקירוב לבבות, לחינוך נגד גזענות, ולאיסור אפליה בחינוך".

לדברי רוזין "ברור שח״כ אוחיון מנסה לפגוע באמצעות הצעת החוק שלו בציבור הערבי בישראל - את תוצאות חרחור הריב הזה אנחנו נשלם בעתיד, כשילדינו יסיימו את בית הספר ויצטרכו לחיות יחד במקום הזה״.היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...