עובדי מפעל "נייר חדרה" נגד הפיטורים

מאות מעובדי המפעל הפגינו היום על רקע איומי ההנהלה לפטר למעלה מ-200 עובדים. המנכ"ל: העובדים מסרבים להבין את המצב

nrg מעריב | 30/11/2013 22:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מאות מעובדי מפעל "נייר חדרה" הפגינו היום (שבת) מחוץ למפעל על רקע איומי ההנהלה לפטר למעלה מ-200 עובדים. מהנהלת המפעל נמסר כי ההחלטה על הפיטורים נבעה בגלל חוסר הנכונות של וועד העובדים להתגמש.

עוד ב- nrg:
-כך ניסה הרב אלי בן דהן לתפור מכרז
-זכות השיבה: להיות יהודי בפולין זה אין
-ליברמן: הבדואים רוצים את הגזר אבל לא את המקל

הפגנת עובדי נייר חדרה
הפגנת עובדי נייר חדרה 
ברבעון האחרון רשמה החברה הפסדים של כ-61 מיליון שקל, על-כן פועלת החברה לצמצום בעלויות התפעול. לפני חודש פנתה הנהלת החברה לנציגות העובדים אשר מייצגת כ-370 עובדים (מתוך כ-3,000 עובדי נייר חדרה), שעלות שכרם הממוצעת היא 25,000 לחודש, והבהירה להם כי נוכח מצב החברה היא נדרשת לצמצם חלק מההטבות שניתנות לעובדים ולקיצוץ הדרגתי בשכרם של העובדים שעלות שכרם עולה על 10,000 ₪ לחודש.

עד כה לא הצליחו ההנהלה וועד העובדים להגיע לעמק השווה בעניין, ובתגובה השביתה ההנהלה את המפעל ביום א' האחרון.

בהסתדרות החדשה מסרו כי במידה וההנהלה תוציא מכתבי פיטורין – יוצאו נגד המכתבים צווי מניעה. בנוסף, ההסתדרות שלחה הערב מכתב בו היא דורשת את החזרת העובדים לעבודה ואת סיום השביתה החד צדדית של ההנהלה.

מנכ"ל נייר חדרה, עופר בלוך אמר היום, "לא רצינו לפטר אף אחד אבל לא נשארה לנו ברירה.  בגלל המהפכה הדיגיטלית הנייר הלבן קורס בכל העולם ואני לא אתן שגם המפעל בישראל ייסגר. מה שמקומם הוא שהעובדים מסרבים להבין את מצבו של המפעל, ממשיכים לדרוש תנאים מפליגים ונוהגים בחוסר אחריות. הוויכוח הוא על ויתור של תוספות וקיצוץ מינימאלי של שכר של אלה שמרוויחים הרבה. עשינו הכל כדי להימנע מפיטורין – וועד העובדים לא הותיר בידינו ברירה".

מוועד העובדים נמסר כי "הסיבה האמיתית למשבר הוא רצון ההנהלה לאמץ את מודל קניאל ולפרק את העבודה המאורגנת במפעל. עובדי נייר חדרה מוכנים להשתתף בכל תכנית הבראה אך לא תחת ניהול כושל שרק יחמיר את המצב".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''בארץ''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים