ההסתה של "ארגוני הזכויות" הצליחה

הקמפיינים שמכנים את תוכנית פראוור אפרטהייד טרנספר הופכים לעניין רציני וישראל משלמת על כך מחיר כבד. הגיע הזמן להתעורר

בן דרור ימיני | 1/12/2013 8:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
"ארגוני הזכויות" למיניהם, יחד עם השלוחות שלהם בתקשורת, הפכו את תוכנית פראוור לשילוב של אפרטהייד וטרנספר. כבר חודשים רבים הם מנהלים קמפיין אדיר, במימון מדינות אירופיות ובמימון הקרן החדשה. והתוצאה מתבקשת. אינתיפאדה בתוך ישראל.

הוויכוח על התוכנית עצמה הוא לגיטימי. אבל מה שקרה כאן בחודשים האחרונים הוא בעיקרו קמפיין של הטעיה והסתה. חלק ניכר מהבדואים כבר הסכימו לתוכנית. אלפים רבים עברו ליישובי קבע, עם תשתיות, עם דרכים מסודרות, עם מים זורמים ועם חשמל. הכל חינם אין כסף. ההסדר מעניק לבדואים את המעבר מחברה נוודית לחברה מודרנית. אבל "ארגוני הזכויות" נכנסו לתמונה. הם הפיצו אינספור שקרים, שעסקנו בהם כבר ביום שישי במעריב.

הם סיפרו על גזל, על נישול, על טרנספר, על כך שמה שעושים לבדואים זה מה שעשה משטר אנטישמי ליהודים. כך שהרדיקליים ביותר שבין הבדואים קיבלו זריקות עידוד, ואלה שכבר הצטרפו להסדר הרגישו כמו פראיירים.

אפשר ומותר להתווכח על המתווה. אפשר ומותר לבקר אותו. כדאי להזכיר שוב שמדינות רבות נאלצו להתמודד עם מצבים דומים. האו"ם נזף בשבדיה על מה שנראה כמו גזל אדמות של הילידים הסאמיים, אנשי הצפון הרחוק. שבדיה לא הציעה לילידים או נוודים שלה מה שישראל מעניקה לבדואים. אבל כמו תמיד, זו ישראל שהופכת למדינת אפרטהייד וטרנספר, וזו שבדיה שמממנת ארגונים שהופכים את ישראל לכזאת. הצביעות מגיעה, כמובן, לשיאים מדהימים.

הבעיה היא שמה שהיה לנו כאן לא היה לא אפרטהייד ולא טרנספר. הייתה רשלנות רבתי והיה רצון טוב. הרשלנות באה לידי ביטוי בכך שהתוכנית עצמה מבטיחה לבדואים אדמות שכלל לא ניתן להעניק להם. ההבטחות, כפי שחשף עמיתי קלמן ליבסקינד, הן על 190,000 דונם. המצאי המקסימלי עומד על כ-110,000 דונם בלבד.

הוויכוח הוא גם על עצם ההבטחה. מדוע מעניקים להם אדמות שאף פעם לא היו שלהם, טוענים מצד אחד, ומדוע לא מעניקים להם הרבה יותר, טענו הארגונים, מצד שני. מיותר לציין לאיזה צד נטתה התקשורת. המדינה, מצדה, לא פצתה פה. היא לא הציגה, היא לא הבהירה. המדינה הותירה את הבמה כולה לקמפיין השקרים. זה לא קורה רק בתחום הבדואי. זה קורה בתחומים נוספים.

באדיבות ''פאנט''
ההפגנות נגד תוכנית פראוור באדיבות ''פאנט''

עכשיו זה כמובן מאוחר. הבדואים כבר השתכנעו לחלוטין שהם קורבנות של מדינת אפרטהייד. זו הרי טענה ששכרה בצדה. הרי לאורך השנים המדינה רק העלתה את המחיר. כך שאין שום סיבה לחשוב שהיא לא תעשה זאת שוב. ואין כמו כמה הפגנות, לחץ אירופאי, ותקשורת זרה, בשיתוף פעולה מלא של התקשורת בישראל, כדי להעלות עוד ועוד את המחיר. זה המחיר של רשלנות נמשכת. זה המחיר של העובדה שרוב הציבור אינו יודע במה מדובר. זה המחיר של קמפיין במימון אירופי, שנועד להציג את מדינת ישראל כמפלצת.

רבים בתוכנו מזלזלים בקמפיינים הארסיים הללו נגד ישראל. רבים נוטים להאמין שמדובר בסוג של ביקורת לגיטימית שמאפיינת חברה דמוקרטית. רבים מתקשים להבין שאצלנו כבר נחצו כל הקווים האדומים. זו לא ביקורת. זו הסתה. זה לא דיון. זו במה שתפוסה על ידי צד אחד. כך שנגזר עלינו לשלם את מחיר הרשלנות ואוזלת היד של הממשלה. נותר רק לקוות שמישהו שם יתעורר, ויבין שהקמפיינים הללו, של הסתה ושקרים, הופכים לעניין רציני. ישראל משלמת על כך מחיר כבד. הגיע הזמן להתעורר.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
בלוגים של בן דרור ימיני

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

בן דרור ימיני

צילום: דעות

נולד בערב ליל הסדר, ולכן שמו בן-דרור. עיתונאי ומשפטן. פרסם את הספר "אגרוף פוליטי" והיה עורך העיתון הלוחמני "הפטיש"

לכל הטורים של בן דרור ימיני

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים