צפו: יהודים ומוסלמים התעמתו בהר הבית

מהמשטרה נמסר כי התגרה פרצה בין מוסלמים ליהודים ששרו שירי חנוכה על ההר. ארבעה נעצרו והמתחם נסגר למבקרים

יעל פרידסון | 1/12/2013 11:47 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ביקור של קבוצת יהודים בהר הבית הסתיים הבוקר (יום א') בעימותים בין יהודים למוסלמים, ובמעצרם של ארבעה, שני יהודים, עמיאל אבידן וקטין, ושני מוסלמים. בעקבות האירועים נסגר הר הבית למבקרים.

במהלך הבוקר עלו להר הבית שתי קבוצות של יהודים. הביקור של הקבוצה הראשונה עבר ללא אירועים מיוחדים, אך במהלך הביקור של הקבוצה השנייה התפתח עימות עם מוסלמים שביקרו גם הם על ההר.

צפו בעימותים הבוקר בהר הבית
 


"בהתחלה היה די שקט" סיפר יצחק בם, שביקר בהר הבית יחד עם הקבוצה. "התקדמנו קצת וקבוצת ערביות התחילו לצעוק 'אללה אכבר' ואחת הערביות צילמה אותה. בתגובה, כמה מחברי הקבוצה צילמו אותה והערבים החלו לצעוק ולהתלהם. השוטרים יצרו חומה אנושית ביננו ובינם, ודרשו מאתנו להתקדם.

-נתניהו למוסד: הגבירו הריגול אחרי איראן
-המורדים: נסראללה נפצע בניסיון התנקשות
-כך התקבלה ישראל לקבוצת המדינות המערביות

בם ממשיך: "כשהיינו בחומה הדרומית, אנשי הוואקף נעמדו מולנו על השביל, התפתח איתם דין ודברים ומעל השביל נעמדו ערבים שצעקו לעברנו וקיללו. כשהלכנו על השביל סמוך לחומה הדרומית אחד הערבים זרק אבן לכיוון הקבוצה, והשוטרים המשיכו ללוות אותנו תוך כדי צעקות וקריאות".

בשלב זה החלו חלק מחברי הקבוצה לשיר שירי חנוכה, אך לדברי חבר נוסף מהקבוצה, דוד ברונקר, לא התקיימה קטטה בין חברי הקבוצה היהודים למבקרים המוסלמים, אלא רק עימותים בין הערבים לשוטרים. לדבריו, הביקור נקטע באמצע, חברי הקבוצה הוצאו דרך שער השבטים והמשטרה הורתה למבקרים לצאת מהעיר העתיקה דרך שער האריות.

מדוברות משטרת ירושלים נמסר: "במהלך ביקור בהר הבית, פרצה תגרה בין מוסלמים לבין יהודים ששרו שירי חנוכה. שוטרים הפרידו ביניהם ועצרו שני יהודים ושני מוסלמים. ההר נסגר למבקרים".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים