הרצוג על אבו מאזן: "מוכן לצעדים אמיצים"

ראש האופוזיציה נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית. "הוא מוכן ללכת כברת דרך לשלום ולצעדים מקוריים בנושאי הליבה", סיפר הרצוג

אריק בנדר | 1/12/2013 17:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג נועד היום (ראשון) בצהריים ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. הפגישה נערכה בעקבות הזמנה שהעביר אבו מאזן להרצוג לאחר בחירתו ליו"ר מפלגת העבודה.

 - היום: הרצוג יוכרז בתור יושב ראש האופוזיציה
 - ראשי אגודות סטודנטים נגד הפגישה עם אבו מאזן
 - נפגעי טרור לנתניהו: בטל הזמנת אבו מאזן

אבו מאזן הדגיש בפגישה כי הוא מוכן לבצע צעדים אמיצים על מנת להגיע להסדר. הרצוג ועמיתיו, מצדם, דנו בחשיבות הרבה שהציבור הישראלי מייחס לסוגיית הסדרי הביטחון, וכי חשוב להגיע להסכמה בנושא זה בהקדם.
 
צילום: איי.פי
אבו מאזן ובוז'י הרצוג בפגישתם צילום: איי.פי

ח"כ הרצוג סיפר למארחו כי נפגש עם ראש הממשלה נתניהו ביום חמישי האחרון והבהיר לו כי מפלגת העבודה בהובלתו תיתן גיבוי מלא לכל צעד היסטורי שיוביל לשלום, וכי הוא מאמין שעל שני המנהיגים להיכנס כעת לחדר, להסתכל אחד לשני בעיניים ולהגיע להסכם.

אבו מאזן הביע דאגה עמוקה מן הפרסומים לפיהם התוכנית לבניית 20 אלף יחידות דיור לא בוטלה אלא הוקפאה לזמן מוגבל בלבד. הוא הבהיר כי הוא רואה בכך סכנה לתהליך כולו. בסוגיה הכלכלית הסכים אבו מאזן עם רעיונות שהעלה ח"כ אראל מרגלית בכל מה שקשור ליוזמות כלכליות משותפות שניתן ליישמן כבר בטווח הקרוב.

"התרשמתי שיש פרטנר שמוכן ללכת כברת דרך לשלום ולצעדים מקוריים ואמיצים בנושאי הליבה. הבעתי בפני אבו מאזן את הצורך להגיע להסדרים מהותיים בתחום הביטחון כדי להבטיח את עתידם המשותף של ילדינו, ולחתור באומץ להסכם ולמימוש חזון שתי המדינות על בסיס חילופי שטחים", אמר ח"כ הרצוג אמר לאחר הפגישה.

"חזרתי והדגשתי בפני אבו מאזן, כפי שהדגשתי בפני נתניהו, שקיימת בפנינו הזדמנות היסטורית לשלום ועלינו לעשות כל שבידינו לממשה וכי מפלגת העבודה תסייע בכל דרך למימוש החזון הזה באמצעים הפוליטיים והציבוריים העומדים לרשותה".

להרצוג נלוו חברי הכנסת עמר בר-לב ואראל מרגלית, ולאבו מאזן נלוו סגן ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד מוסטפא, ראש צוות המו"מ סאיב עריקאת, יועצו המדיני נימר חמד וראש לשכתו נביל אבו רודיינה.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים