"ביטול המע"מ היה חוסך 10 אגורות בבמבה"

סגן שר האוצר עורר סערה כשאמר שהפחתת המע"מ "לא הייתה מגיעה לכיס הצרכן". גלאון: ראוי ללוי לדעת מהן השלכות המס הזה

יוסי גרינשטיין ואריק בנדר | 2/12/2013 7:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: מיקי לוי,מע"מ
סגן שר האוצר ח"כ מיקי לוי עורר אתמול (יום ב') מהומה כשאמר בראיון שהעניק לערוץ הכנסת כי "אם היינו מבטלים חצי אחוז במע"מ, זה אומר שאם היית קונה שקית במבה, זה היה מתבטא בעשר אגורות". סגן השר לוי התייחס לביטול ההעלאה הצפויה במס הכנסה במקום הורדת המע"מ ואמר: "ביטול המע"מ בסל הקניות החודשי בבמבה ובירקות ובלחם ובסוכר זה חמש, שש, שבע, אגורות. זה לא היה מגיע לכיסו של הצרכן".

עוד בחדשות nrg:
- אם נתניהו יסדר לפרס עוד קדנציה, הוא יישאר
- האם יימשך מפעל ההזנה? ומי ישלם על ההסעות?
- מדוע ארה"ב התקפלה בפני סין באיי סנקאקו?

עורר סערה. מיקי לוי
עורר סערה. מיקי לוי צילום: פלאש 90
עם זאת, בתגובה לדברי סגן שר האוצר אומרים מומחים במשק כי הפחתת המע"מ דווקא הייתה עשויה לחסוך למשפחה ענייה כ-1,260 שקל בשנה, בעוד הקפאת מס ההכנסה לא תיתן לה דבר.

מהקפאת מס הכנסה נהנים בעיקר בעלי שכר גבוה ובינוני: 53 אחוז מהעובדים בישראל (בשכר נמוך מ-5.5 אלף שקל) לא מגיעים לסף המס ולא משלמים מס הכנסה ולכן לא נהנים בכלל מהטבות או הקלות מס. לכן בסופו של דבר, רק כשמונה אחוזים מהעובדים ירוויחו משמעותית מהצעד של שר האוצר לפיד - כרבע מיליון איש בלבד שמרוויחים מעל 20 אלף שקל בחודש. במעמד הביניים ירוויחו מהקפאת המס רק כמה עשרות שקלים בחודש, והחלשים לא ירוויחו דבר.

בתגובה לדבריו של סגן שר האוצר מיקי לוי אמר ח"כ אילן גילאון, יו"ר סיעת מרצ בכנסת: "סגן שר האוצר כנראה מסניף יותר מדי כמויות של במבה. ראוי לו לשליחו של שר האוצר ובטח ובטח לשר האוצר לדעת מהן השלכות המע"מ על אזרחי מדינת ישראל. המע"מ הוא מס רגרסיבי הפוגע תמיד במוחלשים היותר בחברה. מבין כל המסים צריך להשתמש בו רק באופן רגולטורי, כאשר רוצים להפחית את השימוש, אם במוצרים לא בריאים או במוצרי יוקרה".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים