הלווית איינשטיין: תמונה שווה 3,000 שקלים

הצלמים שתיעדו את הלווית הזמר התבקשו לשמור מרחק ולכן פנו לצלם מגגות בניינים סמוכים. אלא שבחלקם, דרשו הדיירים תשלומים גבוהים על כך

יעל פרידסון | 2/12/2013 7:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
 מותו בשבוע שעבר של הזמר אריק איינשטיין נגע ברבים בחברה הישראלית, לא ניתן היה להתחמק מהשירים שנוגנו ברדיו, מהמשדרים המיוחדים בטלוויזיה ומהסטטוסים בפייסבוק. אבל היה מי שניסה לנצל את מותו כדי לגרוף "רווח קל." צלמים שביקשו לתעד את מסע הלוויה מהגגות הסמוכים לבית העלמין טרומפלדור בתל אביב, סיפרו כי בעלי בתים דרשו מהם תשלום תמורת אפשרות לצלם מהגג.

אנשים וצלמים צופים על מסע הלוויה של אריק איינשטיין
אנשים וצלמים צופים על מסע הלוויה של אריק איינשטיין צילום: אדי ישראל
"בלוויה של שושנה דמארי היה צפוף וקשה לצלם, ולכן ללוויה של אריק איינשטיין הגעתי שעתיים לפני הזמן וחיפשתי גג כדי להתמקם עליו," סיפר צלם מעריב אריק סולטן. "פגשתי צלם נוסף שאמר שיש מישהי צעירה שמסכימה שנעלה לגג שלה."

כשהשניים עלו לגג לראות את זווית הצילום, התנתה הצעירה את הצילום בתשלום של 3,000 שקל. "אמרנו לה שצילמנו בכל האירועים הכי גדולים במדינה: הפגנות המוניות בכיכר רבין, ההפגנות של המחאה החברתית בכיכר המדינה ומעולם לא נתקלנו בדרישה כזו. היא ענתה שזה לא מחמדנות, זה המצב הכלכלי הקשה. סירבנו והלכנו לחפש גג אחר."

בבניין אחר נתקלו השניים בבחור שדרישתו הייתה "צנועה" יותר - רק 500 שקלים עבור צילום. לבסוף מצאו שני הצלמים דייר בבניין סמוך שאפשר להם לצלם מהגג המשותף בבניין בו הוא מתגורר.

בשעת הלוויה היו כל הגגות באזור עמוסים בסקרנים ובצלמים. "בסופו של דבר ביתו הפרטי של אדם הוא ביתו הפרטי. בעיני לגיטימי לבקש כסף על שימוש בלוקיישן, אבל זה היה ניצול ציני של הסיטואציה. בן אדם מת. זו הלוויה," אמר צלם אתר וואלה שנכח גם הוא במקום.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים