דיווחים: הפלסטינים מנצלים את בעיית הבדואים

במערכת המדינית מאשימים את הארגונים הפרו-פלסטינים בניסיון לקשור את סוגיית התיישבות הבדואים בנגב לסכסוך הישראלי-פלסטיני

אריאל כהנא | 3/12/2013 20:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"הפלסטינים מנצלים את בעיית הבדואים בנגב כדי לנגח את ישראל", כך מאשימים גורמים במערכת המדינית בעקבות מספר דיווחים שהעבירו נציגויות ישראל באירופה. שגרירות ישראל בלונדון דיווחה כי "'ארגון צדק למען פלסטין' יזם בשבוע שעבר הפגנה למען הבדואים בטענה כי הכיבוש הישראלי אשם בבעיה. בפרלמנט הבריטי התקיים דיון בנוגע לתכנית להסדרת ההתיישבות הבדואית בלי נציגות ישראלית", נאמר בדיווח.

עוד בנושא:
-האם תכנית פראוור תהפוך למשבר בינלאומי?
-ישראל בחרה ללכת "ראש בראש" עם הבדואים
-עיתונאים זקוקים לחופש לסקר

הפגנות נגד תוכנית פרוואר
הפגנות נגד תוכנית פרוואר באדיבות: פאנט
דיון דומה בלי נציגות ישראלית התקיים לאחרונה בפרלמנט האירופי וגם היוזמה לקיומו באה מתנועות פרו פלסטיניות הקוראות לחרם על ישראל. "יש כאן ניצול ציני וניכוס של העניין הבדואי מצד הפלסטינים כדי לפגוע בישראל", מאשים גורם מדיני בירושלים.

במאמץ להקדים תרופה למכה ולמנוע מכדור השלג להתגלגל החלו משרד החוץ ומערך ההסברה במשרד ראש הממשלה בפעילויות הסברה יזומות. שלשום (יום א') התקיים במטה ההסברה הלאומי מפגש של 30 ארגונים העוסקים בדיפלומטיה ציבורית ובין היתר הוצגו בפניהם עמדות ישראל בנושא.

לשכת העיתונות הממשלתית תסיע כתבים זרים ליישובים הבדואים המדוברים ותסביר את צעדי ישראל. במקביל, משרד החוץ העביר לנציגויות ישראל בעולם חומרים המציגים את העובדות בפרשה. במידע שנשלח לשגרירים ולדוברים מודגש הניסיון הפלסטיני לתפוס טרמפ על הסוגיה הבדואית, אף שאין ביניהן כל קשר.

בין היתר הפנה משרד החוץ את השגרירים לדו"ח עדכני של ארגון NGO  מוניטור המראה כיצד ארגונים השותפים למתקפת הדה לגיטימציה נגד ישראל, הם אלה שמובילים את הקמפיין בנושא הבדואי ככלי של לוחמה הפוליטית נגד ישראל. מדובר בין היתר בפורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי, עדאלה, האגודה לזכויות האזרח, בִּמקום, שומרי משפט: רבנים למען זכויות אדם, Human Rights Watch וארגונים רבים נוספים. הארגונים ממומנים ברובם על-ידי הקרן החדשה לישראל, האיחוד האירופי וממשלות אירופיות, אשר מזרימים סכומי עתק לארגונים המעורבים ועל-ידי כך מקדמים את האג'נדה של ארגונים אלו.
באדיבות: פאנט
הפגנות נגד תוכנית פראוור באדיבות: פאנט

"הדו"חות שארגונים אלה מפרסמים, מציגים את הנושא באופן פשטני ומבוססים על מקורות לא מהימנים, נוקטים ברטוריקה מטעה ומאשימים את ישראל במדיניות של 'אפליה גזעית', 'נישול' ו'הפרת זכויות האדם' של ה'ילידים'", נאמר במחקר של NGO מוניטור. בנוסף, מובאות דוגמאות למקרים בהם הופכים את העניין הבדואי לבעיה פלסטינית. כך למשל בדיון שנערך בפרלמנט האירופי לפני שבועיים נתלו כרזות עם הכיתוב "עצרו את תכנית פראוור-בין לטיהור אתני של פלסטינים בדואים".
"הניצול הפלסטיני"

ארגון זכויות האדם HRW טען ב-2010 בעקבות הרס הכפר הבדואי אל עקריב כי "מדיניותה המפלה של ישראל כלפי אזרחים ערבים-פלסטינים לא השתנתה". וארגונים פלסטינים מובילים בקמפיין הלוחמה המשפטית נגד ישראל כגון אל-מזאן, אל-חאק והמרכז הפלסטיני לזכויות אדם, מובילים את הדיון הציבורי בנושא הבדואי, אף שמדובר בסוגיה אחרת לחלוטין.

פרופסור ג'ראלד שטיינברג העומד בראש מכון NGO  מוניטור אומר כי אירוע השבוע האחרון חידדו את תופעת הניצול הפלסטיני. "באירועי השבוע האחרון ראיו באופן חד את הניסיון להשליך את המסגרת הפוליטית המוכרת מהעניין הפלסטיני לסוגיה הבדואית. אם בשימוש בדגלי אש"ף או בשימוש במונחים כגון 'כיבוש, טיהור אתני, מתנחלים וטרנספר'". הוא הוסיף כי "זהו אוצר מילים שהכרנו עד היום ביחס ליו"ש ועזה אבל בשבוע האחרון הוא מופיע בסיקור העניין הבדואי ובקמפיינים שמתקיימים באירופה ובארה"ב. הם יודעים שבחו"ל לא יידעו להבדיל בין מה שנמצא בתוך הקו הירוק, לבין מה שנמצא מעבר לו ולכן יוצרים במכוון את הבלבול כדי לכרסם במעמד ובלגיטימיות של ישראל", אומר שטיינברג. יצוין כי ארגונו יקבל היום (ד') את פרס השנה על שם מנחם בגין.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים