השחקן ספי ריבלין הלך הלילה לעולמו

אבדה נוספת לעולם התרבות: ריבלין בן ה-66, אחד מגדולי השחקנים הישראלים, הלך לעולמו לאחר שנאבק שנים ארוכות במחלת הסרטן שגרמה לו לפגיעה במיתרי הקול. ריבלין אושפז בהוספיס בתל השומר לפני שבועיים, והוקף במשפחה וחברים

אבי יופה | 3/12/2013 21:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ספי ריבלין
בבית החולים תל השומר נפטר אמש (יום ג') ספי ריבלין, מגדולי השחקנים והקומיקאים הישראלים בכל הזמנים.

- כמה מהרגעים הגדולים בקריירה של ספי ריבלין
- נפרדים: "לא היה מוכן להשאיר אותך לא צוחק"

ריבלין חלה לפני מספר שנים בסרטן ומאז נאבק במחלה שידעה עליות ומורדות. במהלך המאבק במחלה איבד השחקן את קולו. לפני כשבועיים הוא אושפז בהוספיס של
ספי ריבלין
ספי ריבלין צילום: ראובן קסטרו
תל השומר שם נאבק על חייו עד שנכנע למחלה.

ריבלין, חתן "פרס האקדמיה לטלוויזיה" ו"פרס מסך הזהב" על מפעל חיים, נושא אות יקיר העיר ראשון לציון, הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ושבעה נכדים. הוא נולד ב-7 בנובמבר 1947 בשכונת נחלת יהודה, שכיום שייכת לראשון לציון. בילדותו שיחק בקבוצת הכדורגל של העיר, אך כשבגר עבר ללמוד משחק ב"בית צבי".

את דרכו כשחקן החל ריבלין בהצגות "משרתם של שני אדונים" (תיאטרון החאן) ו"ערוגות החשק" (תיאטרון בימות). הופעותיו זכו לתשבחות, והוא אף היה מועמד לפרס כינור דוד לתרבות ישראלית.

במקביל ריבלין השיק קריירה טלוויזיונית עם צירופו לתוכנית הסאטירית "ניקוי ראש", שאותה הנחה טוביה צפיר. באותה תקופה הוא החל כיכב במספר תפקידים שהפכו מזוהים איתו, כמו "פיסטוק" מתוכנית הטלוויזיה המיתולוגית "רגע עם דודלי" ו"יוסף" מתוכנית הבידור "מוצ"ש". תוכניות נוספות שהביאו אותו לכל מסך בישראל של אותן שנים היו "זהו זה" ו"הופה היי".

ריבלין כיכב בכמה סרטי קולנוע ישראליים, בהם "השועל בלול התרנגולות" (על פי ספרו הסאטירי של אפרים קישון), "השיגעון הגדול", "מלך הסלים" ולפני כמה שנים בסרטו של אבי נשר "הסודות". עם השנים הפך ריבלין לאחת הדמויות האהובות ביותר בתחום הבידור הישראלי.

בניגוד לרבים מהידוענים, ריבלין לא הסתיר את דעותיו הפוליטיות. הוא השתתף בתשדירי תעמולת בחירות של "הליכוד" בתחילת שנות ה-80' ויותר מחצי יובל אחר כך, ב-2008, השתתף בפריימריז של המפלגה אך לא השתבץ במקום ריאלי. בפוליטיקה המקומית רשם הצלחה רבה יותר כשנכנס למועצת העיר ראשון לציון ב-2003 והמשיך בתפקידו שם עד שנת 2010. 
 
צילום: יהודה לחיאני
ספי ריבלין בטקס פרסי האקדמיה לטלויזיה צילום: יהודה לחיאני

משפחתו של ספי ריבלין ביקשה הערב להודות לאלפי הישראלים שתמכו, עודדו והעניקו לו כוחות מחודשים ואהבה אין קץ לאורך כל התקופה.

בהודעה שהוציא הלילה בית החולים נכתב: "ספי ריבלין הלך הלילה לעולמו לאחר שנאבק שנים במחלת הסרטן. ריבלין אושפז לפני כשבועיים בהוספיס והוקף באהבה על ידי בני משפחתו, חבריו הקרובים והצוות הרפואי, ששהו לצדו ברגעיו האחרונים".

מחלת הסרטן התפשטה בגרונו, וגרמה לו לפגיעה במיתרי הקול. ב-2010, לאחר תקופה ממושכת של טיפולים כימותרפיים, הודיע כי החלים מהמחלה. אולם כשנתיים אחר כך היא שבה ותקפה את גופו, וניתוח שעבר בגרונו הוא שגרם לו לאבד בסופו של דבר את קולו. בכל אותן שנים של המחלה סיפר כי אינו יכול לעבוד כשחקן בשל הטיפולים הרבים שעליו לעבור.

ההוספיס שבו אושפז ריבלין בתל השומר מספק טיפול תמיכתי כוללני בחולה ובמשפחתו כאשר מחלתו אינה מגיבה לטיפול מרפא. נוסף על כך, מעניקה המחלקה תמיכה פסיכולוגית חברתית ורוחנית לחולה ולמשפחתו.

החולים המתקבלים למחלקה סובלים ממחלה מתקדמת, סיימו לקבל את כל הטיפול המרפאים ונדרשים לטיפול המקל על סבלם הפיזי והנפשי. הם לוקים, בדרך כלל, באחד או יותר מהתסמינים הבאים: כאב, בחילות, הקאות, קוצר נשימה, חולשה כללית, דיכאון, חרדה ועוד.

ריבלין הספיק לזכות בתחילת השנה באות יקיר העיר ראשון לציון, שבה התגורר ובה גם כיהן כחבר מועצה שנים ספורות.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים