לראשונה החורף: שלג קל במרומי החרמון

לאחר חודש נובמבר שחון במיוחד, החורף מגיע לישראל ואיתו שלג קל בחרמון. בנוסף הכנרת עלתה בסנטימטר בימים האחרונים כתוצאה מהגשמים הישירים

יאיר קראוס ואלכס דורון | 5/12/2013 8:47 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
החורף כאן: לאחר חודש נובמבר שחון במיוחד, היום (ה') מגיע השלג למרומי החרמון ומפזר כ-2-3 סנטמטרים של מעטה לבן בשרשרת המוצבים העליונה בהר. שאול אוחנה, מנהל אתר החרמון, סיפר הבוקר ל-nrg מעריב: "אנחנו צפינו שירד שלג קל במרומי ההר, במיוחד בחלק הסורי של החרמון והוא באמת ירד אבל בצורה מינורית ולא ממש משמעותית".

לדברי אוחנה אין כל הערכה כי השלג ירד גם בחלקו הנמוך יותר של החרמון, בו יש גישה לתושבים: "להערכתנו ולפי כל התחזיות אין שום תחזית כרגע בשבוע הקרוב לשלג באתר החרמון".

מי שיכולה יותר להסב לנו נחת זו הכנרת שלראשונה מהחורף שעבר עלתה סוף סוף בסנטימטר אחד כתוצאה מגשמים ישירים. מרשות המים נמסר כי מפלס הכנרת עומד הבוקר על -211.40 וחסרים כעת 2.4 מטרים לכנרת מלאה.

בתוך כך, כמויות גשם נאות למדי ירדו ביממה האחרונה במקומות שונים בארץ – והכול ממערכת הגשם החורפית-האמיתית, הראשונה, העונה. מערכת זו מאופיינת ב"שני מופעים" עם הפסקה ביניהם.
בחיפה נמדדו 24 מ"מ (עד הבוקר), במרום גולן 21, בצפת וגם בירושלים 16, בשבי ציון שליד נהרייה 14. באשדוד ואפילו בעפולה 11, בכפר גלעדי ואילת השחר 10. בתל-אביב רק 4 מ"מ.
 
צילום: חמד אלמקת
שלג ראשון בחרמון צילום: חמד אלמקת
צילום: חמד אלמקת
חיילים בשלג הראשון בחרמון צילום: חמד אלמקת
צילום: מרים צחי
חורף היום בירושלים צילום: מרים צחי
צילום: יוסי אלוני
חורף בתל-אביב צילום: יוסי אלוני
 
חזאית השירות המטאורולוגי רינת רחמים מסרה כי הערב צפוי הגשם לרדת בעיקר בצפון הארץ וגם במרכזה. הוא יהיה מלווה בסופות רעמים וברקים בודדות. השלג, שהחל לרדת לפנות בוקר במרומי החרמון, ימשיך לרדת גם הערב.

הלילה ומחר (ו') צפויים גשמים מקומיים בעיקר בצפון הארץ ולאורך מישור החוף. הטמפרטורות יהיו ב-2 מעלות לערך מתחת לממוצע לשבוע הראשון של דצמבר. כך שבתל-אביב, שבמהלך השבוע האחרון ראתה כבר 28 מעלות – תפגוש מחר 20 מעלות בלבד. בירושלים צפויות 15 מעלות.

בשבת יתכן גשם בעיקר בצפון ובחוף, אבל תורגש היחלשות  בעוצמות הגשמים. מופע הגשם הבא יחל במוצ"ש ויתחזק ביום א'. זה הגל השני מבין השניים שנצפו. הגשמים ירדו מדי פעם בצפון ובמרכז. גם הטמפרטורות יהיו עדיין נמוכות, עד 2 מעלות מתחת לממוצע.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים