הרצוג על ליברמן: "מנסה לחבל בתהליך המדיני"

יו"ר האופוזיציה תקף את דברי שר החוץ בפורום סבן: "זה שליברמן מתעלם מהמציאות לא אומר שהיא מפסיקה להתקיים, הוא ימין קיצוני"

אריק בנדר | 7/12/2013 19:04 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג תקף הערב בחריפות את דבריו של שר החוץ אביגדור ליברמן בפורום סבן בהם טען כי "אין כיבוש", וכי הסדר מדיני אינו אפשרי: "לשר החוץ של מדינת ישראל נחוץ בוחן מציאות. הוא צריך לזכור שאם הוא מסרב להביט נכונה במציאות זה לא אומר שהיא מפסיקה להתקיים" אמר הרצוג.

קרא עוד ב-nrg מעריב:
- ליברמן בפורום סבן: הכיוון מול הפלסטינים שגוי
- ליברמן: הבדואים רוצים את הגזר אבל לא את המקל
- טיבי על ליברמן: פאשיסט שודד עלוב ומהגר

יצחק בוז'י הרצוג נואם בבית מפלגת העבודה צילום ארכיון:
יצחק בוז'י הרצוג נואם בבית מפלגת העבודה צילום ארכיון: צילום: אלי דסה

"שר החוץ מסרב להבין את מה שמבין רוב הציבור הישראלי", המשיך הרצוג, "כי הסדר מדיני עם הפלסטינים, ובעיקר התייצבות על גבולות מוסכמים אינו רק טובה או משאלת לב ערטילאית – זהו צורך קיומי עבור הישרדותה של מדינת ישראל ועבור קיומה של הציונות". לדברי הרצוג: "עמדתו של ליברמן סופה להביא למדינה דו לאומית ולסכן את הרוב היהודי במדינת ישראל. ממשלת ליברמן נתניהו בנט ממשיכה לספק לציבור הישראלי היעדר יכולת והיעדר תקווה. לציבור הישראלי מגיעה הנהגה טובה יותר".

הרצוג נמצא כעת בסדרת פגישות בארצות הברית במסגרת פורום סבן. בימים האחרונים נועד עם סוזן רייס היועצת לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית, עם שר החוץ ג'ון קרי ועם אישים נוספים. "אני מזהה בכל הצדדים אופטימיות לקראת אפשרות למהלך היסטורי ולכן צפוי שבימין הקיצוני יתחילו להשמע קולות שמטרתם לסכל את התהליך". 

צילום מסך משידור חי
ליברמן נואם בפורום סבן צילום מסך משידור חי

אתמול אמר ליברמן בפורום סבן המתקיים בוושינגטון כי המשא ומתן עם הפלסטינים חייב להתחיל "לא מנושא הביטחון או הפליטים, כי אם מסוגיות קטנות יותר שאני מכנה אותן אמון ומהימנות". "אם לדבר בכנות", אמר ליברמן, "אני לא מאמין שזה יהיה אפשרי להגיע להסכם כולל בשנה הבאה, להשיג פריצת דרך, אבל אני חושב שזה הכרחי להמשיך בשיחות כי אנחנו חיים באותו אזור, אנחנו שכנים. זה חשוב לכל הפחות לחשוב על דו קיום".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...