"לחקור את בורג בשל חשיפת סודות הגרעין"

תנועת אומ"ץ פנתה ליועמ"ש בדרישה לחקור את יו"ר הכנסת לשעבר בחשד לפגיעה בביטחון המדינה. "כולם שווים בפני החוק"

אריק בנדר | 8/12/2013 12:52 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: אברום בורג
תנועת אומ"ץ פנתה היום (א') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה נגד יו"ר הכנסת לשעבר אברום בורג לאחר שזה תקף את מדיניות העמימות הגרעינית הישראלית והצהיר כי "יש לישראל נשק גרעיני וכימי". גם הפורום המשפטי למען ארץ ישראל שיגר פנייה דומה.

חשד לבגידה. בורג
חשד לבגידה. בורג צילום: פלאש 90
במכתב ליועמ"ש כותבים בתנועת אומ"ץ כי בעקבות ידיעה שפורסמה ב-nrg מעריב כי יו"ר הכנסת בעבר אברהם בורג מצהיר במפורש: "יש לישראל נשק גרעיני וכימי", יש לחקור אותו על פגיעה בביטחון המדינה.

"איננו יודעים אם הצהרתו של בורג נאמרה על בסיס מידע עובדתי שאליו נחשף בתוקף תפקידו כיו"ר הכנסת או מתוך הערכתו האישית במטרה לזכות בכותרת, אבל כיוון שכולם אמורים להיות שווים בפני החוק, אסור שהצהרתו של בורג הנראית לכאורה כעבירה פלילית לא תטופל בהתאם לחוק".

על כן אומ"ץ תובעת מהיועמ"ש "להורות למשטרת ישראל על פתיחת חקירה פלילית נגד בורג כדי שניתן יהיה למצות עמו את הדין, כאחד האדם הפוגע במזיד בביטחון המדינה".

הדרישה של אומ"ץ מתווספת לדרישת הפורום המשפטי למען ארץ ישראל שפנה אמש במכתב למשנה לפרקליט המדינה, עו"ד אלי אברבנל, ולמפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בדרישה לפתוח בחקירה נגד בורג בחשד לבגידה בשל אמירתו לפיה "די לעמימות - לישראל יש נשק גרעיני וכימי, וחובה לקיים עליו דיון ציבורי פתוח ואמיץ".

לטענת אנשי הפורום, נחשף בורג כשכיהן כיו"ר הכנסת וכחבר בוועדת החוץ והביטחון לסודותיה הביטחוניים של מדינת ישראל, "וכעת החליט בורג, על דעת עצמו, לספר לאויב ולעולם על היכולת הגרעינית והכימית של ישראל, ואף פנה לחברי הכנסת נוספים ללכת בעקבותיו ולפגוע בסודות הביטחון של ישראל".

לדברי מנכ"ל הפורום, נחי אייל, "שתיקת מערכת אכיפת החוק תהיה בבחינת אוזלת יד והתעלמות מצפצוף ארוך על החוק, וממחויבות של נבחר ציבור לשמור על מידע המגיע לידיו בעת מילוי תפקידו. מדינה שפויה אינה יכולה לאפשר לכל ח"כ לשעבר לקבוע את מדיניותה על דעת עצמו בתחומים העוסקים בביטחון המדינה, ללא היוועצות וללא קבלת אישור מהאמונים על כך".
 
 אברום בורג סירב להתייחס למכתבים.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים