ברמאללה חוגגים 26 שנים לאינתיפאדה הראשונה

החמאס פרסם הצהרה לציון יום השנה ובה הזהיר את "הכיבוש הישראלי, מהמשך התוקפנות כלפי העם הפלסטיני"

אסף גבור | 8/12/2013 14:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מאות הפגינו בצהריים (א') ברמאללה לציון יום השנה ה-26 לאינתיפאדה הראשונה. המפגינים נשאו את תמונותיו של הנער בן ה-15 שלטענתם נהרג על ידי צה"ל במהלך השבת האחרונה.

החגיגות ברמאללה
החגיגות ברמאללה צילום: איי.אף.פי
ארגון חמאס פרסם הודעה לציון יום השנה ובה הזהיר את "הכיבוש הישראלי, מהמשך התוקפנות כלפי העם הפלסטיני". בהודעה נכתב עוד כי "ההמונים הפלסטינים לא יישארו אדישים וינקמו את דמם של השהידים, ויגנו על מקומות הקדושים".

בחמאס התייחסו גם למשא ומתן המדיני והבהירו כי "העם הפלסטיני דבק בכל כוחו בשחרור האדמה הפלסטינית ולא יקבל שום הסכם או פתרונות שבסיסן ויתור על הזכויות הלאומיים והקדושים והוא מדמם של השהידים הקדושים ושל האסירים שהקריבו את חייהם למען פלסטין השלמה מהים עד הנהר".

בארגון הוסיפו כי "הם דבקים בניסיונות להשיג פיוס פנים פלסטיני ואחדות אמיתית של כלל הפלגים נגד התוכנית הישראלית ונגד הכיבוש ופשעיו. וכדי לשחרר את כל האדמות הפלסטיניות מהכיבוש".
 
בהודעה יצאו בחמאס נגד התיאום הביטחוני של הרשות הפלסטינית עם ישראל, וקראו להפסיק את המשא ומתן "האבסורדי והכושל". עוד הם קראו "להפסיק את התיאום הביטחוני שגורם להיחלשות ההתקוממות הפלסטינית ופוגע באינטרסים של העם הפלסטיני".
צילום: אי.אף.פי
נשים פלסטיניות ברמאללה . בחמאס קוראים להפסיק את המו''מ צילום: אי.אף.פי
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים