גורם פלסטיני: ציפי לבני להוטה להגיע להסכם

חבר צוות המו"מ המתפטר, מוחמד אשתייה הוסיף כי "חייבת להיות אלטרנטיבה לתיווך האמריקאי, בדמות חסות רוסית, אירופאית, ושל האו"ם"

אסף גבור | 9/12/2013 10:52 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גורמים פלסטינים טענו כי ישראל פועלת במהלך המשא ומתן בשיטת 'השוטר הטוב והשוטר הרע'. על פי המקורות, ציפי לבני, שמנהלת לכאורה את השיחות מהצד הישראלי, להוטה להגיע להסכם ומשדרת אווירה חיובית. זאת כאשר בסופו של דבר ההחלטות מתקבלות על ידי עורך הדין יצחק מולכו, שנמצא בקשר ישיר עם ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו ואחראי לעדן את התלהבותה של לבני.

- סילבן שלום: פרויקט תעלת הימים - מהלך היסטורי
- אוקראינה: השלטונות נגד אלוף האגרוף

'השוטר הטוב'. להוטה. ציפי לבני
'השוטר הטוב'. להוטה. ציפי לבני צילום: מירי צחי
חבר צוות המשא ומתן המתפטר מוחמד אשתייה, הצהיר כי "בצד הישראלי אין כל כוונה להגיע להסכם שלום ולסיים את הכיבוש הישראלי שהתחיל בשנת 1967". בראיון שבו נימק את הסיבות לפרישתו מתפקידו בצוות המשא ומתן, הסביר כי "הרכב השרים בממשלה הישראלית הנוכחית לא מאמינים בשלום, וכי גם אם בנימין נתניהו ינסה להעביר את הפתרון המדיני של שתי מדינות בגבולות 67 להצבעה בממשלה הוא לא יצליח.

"הקואליציה של נתניהו נגד השלום, ולא נראה שיש לו מחשבות לשנות את הקואליציה הזאת לכזאת המעוניינת בשלום כמו למשל צירופה של תנועת העבודה, ש"ס, ואחרות. הוא ציין כי הימצאותה של ישראל על שולחן המשא ומתן היא לא כדי להגיע להסדר אלא כדי להוריד את הלחץ הבינלאומי המופעל עליה".

אשתייה טען עוד כי ישראל ממשיכה באסטרטגיה של הרחבת ההתנחלויות, הריסת בתי פלסטינים ובהרג. בנוסף על כך אמר גם שישראל מערערת את מעמדם של הפלסטינים במהלך המשא ומתן וכי ישראל הכניסה לתוך תנאי המשא ומתן תנאי נוסף, והוא ההכרה פלסטינית בישראל כמדינה של היהודים.

אשתייה קרא לערב מדינות נוספות בתיווך בנושא המו"מ ולא להסתפק בארה"ב. "לאור הסכם ז'נבה בנושא האיראני ובהתקדמות בנושא הסורי, חייבת להיות אלטרנטיבה לתיווך האמריקאי, בדמות חסות רוסית מעורבות של איחוד האירופאי והאו"ם, כי החסות לא מאוזנת".

בנוסף, ראש צוות המו"מ, סאיב עריקאת, נועד יחד עם אסמא חמדאן, הממונה על קשרי החוץ מטעם ארגון החמאס. המפגש התקיים במהלך כינוס של מכון המחקר בראשותו של חבר הכנסת לשעבר, ד"ר עזמי בשארה, שבשנים האחרונות התקרב לארגון חיזבאללה בלבנון.

במהלך הכינוס, שבו דנו בנושא הפיוס הפלסטיני ושיחות המשא ומתן מול ישראל, התקיימו מספר פגישות בין נציגי פתח' בראשות עזאם אל אחמד ובין משלחת של חמאס שעמד בראש ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים