סולחה? בנט ולפיד מנסים להגיע להסכמה

אמש נערכה פגישה בין יו"ר סיעת הבית היהודי ליו"ר סיעת יש עתיד המטרה: לאשר את הצעת חוק זיכוי במס להורים חד-מיניים בקריאה טרומית

זאב קם | 10/12/2013 9:16 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לאחר יום של חיכוכים בין יש עתיד והבית היהודי, ולא מעט ספקולציות בנוגע לברית בין שתי המפלגות, מנסים שני הצדדים להרגיע את הרוחות, ואף להגיע להסכמות בנושאים השנויים במחלוקת ביניהם.

מנסים להרגיע את הרוחות. לפיד ובנט
מנסים להרגיע את הרוחות. לפיד ובנט צילום: יוסי אלוני
הלילה נערכה פגישה משולשת בין יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, לבין יושבי ראש סיעות יש עתיד והבית היהודי, חברי הכנסת עפר שלח ואיילת שקד. במהלך הפגישה החליטו השניים לשים בצד את אירועי הימים האחרונים ולנסות להגיע עוד השבוע לנוסחה מוסכמת בנוגע להצעת החוק שמבקשת להעניק נקודות זיכוי במס גם לזוגות חד מיניים.

לדברי גורמים בשתי המפלגות, יש המטרה היא להגיע להסכמות ולאשר את הצעת החוק בקריאה טרומית כבר השבוע, או לכל המאוחר בשבוע הבא. בנוסף, הוחלט כי יוקם פורום מיוחד שיורכב מכל נציגי סיעות הקואליציה ויעסוק בכל הצעות החוק שנוגעות לתחומי דת ומדינה, במטרה למנוע מראש מחלוקות כמו אלו שנוצרו בשבועות האחרונים.

"המטרה היא ליצור שלב סינון מקדים בתוך הקואליציה שאמור לנטרל את ההצעות השנויות במחלוקת עוד לפני שהן מגיעות לוועדת שרים לחקיקה, ובכך לנסות ולמנוע מקרים כמו אלו שראינו בתקופה האחרונה", הסביר גורם בכיר בקואליציה. "אי אפשר להמשיך בצורה שבה הדברים התנהלו בזמן האחרון, ולכן כולם מבינים שצריך להקים גוף שימנע בדיוק את הדברים האלו".
מה שייקבע זה מהות ההסכם

מוקדם יותר אתמול, בפתח ישיבת סיעת יש עתיד בכנסת, ניסה שר האוצר יאיר לפיד להרגיע לאחר שדבריו בנושא שינוי אפשרי בקואליציה לצורך קידום תהליך השלום הובילו לזעם. "לצערי בחרו לשים דגש על כל מיני תרחישים פוליטיים שונים ומשונים", טען לפיד והתייחס לדיווחים השונים בנוגע למצב הברית בינו ובין נפתלי בנט. "המהות של הדברים הייתה שיש עתיד תעשה כל דבר כדי לקדם את התהליך המדיני ולא תיתן לאף אחד למוסס אותו".

במקביל, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש בישיבת סיעת הליכוד-ביתנו לדבריו של לפיד על שינוי הרכב הקואליציה לצורך קידום תהליך השלום, ורמז כי הדברים אינם מקובלים עליו. "מה שייקבע אם יושג הסכם זה לא הרכב קואליציוני כזה או אחר, אלא המהות של ההסכם", הודיע נתניהו. "אם יושגו כל הדרישות שעליהן אנחנו עומדים במשא ומתן יהיה הסכם, ואם לא אז לא יהיה. לא ההרכב הקואליציוני הוא זה שיקבע אם יהיה הסכם". בנוסף , חזר נתניהו על התחייבותו כי כל הסכם שיושג עם הפלסטינים יובא להכרעת הציבור באמצעות משאל עם.בכירים בליכוד תקפו אמש את לפיד על דבריו ביחס לשינוי הרכב הקואליציה. "לפיד לא ינהל את הרכב הממשלה והקואליציה, עם כל הכבוד לצורך שלו להיות מזוהה עם הנושא המדיני, שעד לא מזמן בכלל לא עניין אותו. פתאום הוא נזכר בו, כשהוא מבין שהוא בבעיה פוליטית בסקרים. לא ניפול למלכודת הזו. רק מפלגת השלטון תקבע את הרכב הקואליציה".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים