חשד: פלסטינים תכננו לחטוף חייל שסחר עמם

החייל חשוד כי העניק היתרי כניסה לפלסטינים בתמורה לסמים וכסף. בחקירה סמויה עלה חשש כי הם מתכוונים לחטוף אותו לרשות

איתמר פליישמן | 11/12/2013 8:09 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שלושה חודשים לאחר רצח החייל תומר חזן, במשטרה חושדים כי פלסטינים תכננו לחטוף חייל נוסף על רקע עסקאות מפוקפקות שעשה עמם.
נמנעה חטיפה. חייל במעצר
נמנעה חטיפה. חייל במעצר צילום: יוסי אלוני
החייל, שנעצר על ידי משטרת מחוז ש"י, חשוד כי מכר אשרות לפלסטינים שנמנעה מהם הכניסה לישראל על רקע ביטחוני ובתמורה קיבל מהם סמים וכסף. במהלך החקירה הבחינו השוטרים כי החייל מבלה עם הפלסטינים במועדונים בתל אביב וחשדו כי הם מתכננים לפתות אותו לשטחי הרשות.

המעקב אחר החייל, המשרת במנהלת התאום והקישור, החל לאחר שמידע מודיעיני שהגיע לידי משטרת מחוז ש"י הצביע על כך שהוא יצר קשר מתוקף תפקידו עם עשרות פלסטינים והנפיק להם אישורי מעבר מהשטחים לישראל. לפי החשד, העסקאות שביצע החייל הניבו עשרות אלפי שקלים וסמים שקיבל ממתווכים פלסטינים שדרכם ביצע את העסקאות.

במשטרה וביחידה המרכזית של מצ"ח שהשתתפה בחקירה גילו כי החייל אינו מסתפק בהנפקת אישורים והוא נוהג לבלות עם לקוחותיו ואנשי הקשר שלו במועדונים בתל אביב. החוקרים חששו כי חיזוק הקשר עם הפלסטינים מסכן את החייל והחליטו כי שוטרים סמויים שעקבו אחריו יישארו צמודים אליו גם במועדונים שבהם בילה.

בלילה שבין שני לשלישי הוחלט במשטרה כי הסיכון לחטיפה גובר ועצרו את החייל ושוהה בלתי חוקי תושב קלקיליה שבילה עמו. בזמן המעצר נמצאו על החייל עשרת אלפים שקלים שאותם הרוויח על פי החשד מהנפקת האישורים הכוזבים.

בעדותו בפני החוקרים מסר החייל כי פרט אליו היו מעורבים בהנפקת האישורים חיילים נוספים המשרתים במנהלת התיאום והקישור ובהם גם קצין. גורם המקורב לחקירה העריך כי בקרוב צפויים מעצרים נוספים של ישראלים ושל פלסטינים.
 
ראש מפלג פלילי ביחידה המרכזית של מחוז שי, סנ"צ שי קובנטור, אמר אתמול: "החקירה בראשיתה. אנחנו פעלנו תחת החשש שהם עלולים לפתות אותו להגיע לשטחי הרשות הפלסטינית ומעריכים שיהיו מעצרים נוספים". מדובר צה"ל נמסר כי: "בחקירה לא עלה כל חשד לניסיון חטיפה".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים