"המלחמה הבאה יכולה להיפתח בהפתעה"

לדברי אלוף פיקוד העורף, המערכה תיפתח בירי על העורף שיימשך עד לסיומה. "כל המדינה חשופה לטילים ואין יותר אזורים לא פגיעים"

יוחאי עופר | 11/12/2013 21:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"המלחמה הבאה יכולה להיפתח בהפתעה ואנחנו צריכים להיערך לכך, המערכה תיפתח בירי טילים על העורף והירי יימשך עד לסיומה של המערכה כולה", כך אמר היום (ד') אלוף פיקוד העורף, האלוף אייל אייזנברג, בכנס כנרת השני לאגודת חוקרי צבא חברה בישראל שנערך במכללה האקדמית כנרת.

עוד ב-nrg חדשות:
בנק הדם סירב לתרומת דם מח"כית אתיופית
נזקי הסופה: בניין הוצף, עצים חסמו כבישים
המורים לא הוזמנו לכנס שאירגן משרד החינוך
 
אייל אייזנברג. להשקיע בחינוך להתנהגות במצבי חירום
אייל אייזנברג. להשקיע בחינוך להתנהגות במצבי חירום צילום ארכיון: ראובן קסטרו

האלוף אייזנברג נטל חלק בפאנל שעסק בהתמגנות ובהתגוננות העורף האזרחי. לדבריו, "אחרי המערכה האחרונה קיבלנו מעין צדק חברתי, כאשר כל המדינה חשופה לאיום הטילים ואין יותר אזורים לא פגיעים. במערכה הבאה יהיו אמנם אזורים יותר פגיעים ופחות פגיעים, אבל לא יהיו יותר אזרחים מחוץ לתחום.

הוא הוסיף כי "אנו צריכים להשקיע יותר בחינוך ובמערכות ההתראה ופחות במיגון האזרחים - על ידי חינוך נכון של האזרחים כיצד להתנהג במצבי חירום ועל ידי שיפור מערכת ההתראה נוכל להגן טוב יותר על העורף".

בפאנל השתתף גם האלוף במילואים אילן בירן, יו"ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית כנרת, המצדד גם הוא בהשקעה בחינוך אך גם בחיסול יכולת האיום של האויב: "האחריות על שלום העורף היא של הממשלה . לו היו לי משאבים הייתי משקיע אותם בחינוך. המשימה של הצבא היא לייצר את ההרתעה הכי אפקטיבית ואת זו אפשר ליצור על ידי חיסול האיום עוד לפני שהוא מגיע אלינו. צריך להמשיך ולהשקיע ביצירת כלי הנשק המאפשרים חיסול טילים באליסטים באוויר עוד לפני שהעורף חש ומרגיש בהם".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים