יו"ר ועדת חוץ וביטחון: שטרית או בן אליעזר

ביום שני צפוי אחד משני הח"כים הוותיקים לזכות במינוי. בכירים במערכת: מבחינת רה"מ, העיקר שח"כ שלח לא ימונה

זאב קם | 12/12/2013 8:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחרי יותר מחודש שוועדת החוץ והביטחון לא התכנסה, מאז חזר אביגדור ליברמן לתפקיד שר החוץ, ואחרי לא מעט עיכובים ודחיות, ביום שני הקרוב זה צפוי לקרות - מינוי יו"ר לאחת הוועדות החשובות ביותר בכנסת.
עוד ב-nrg חדשות:
שלג בבירה: הלימודים בוטלו בירושלים ובגוש עציון
מחיר הגזירות: הוצאות העניים זינקו ב-8%
הקאמבק של עזמי בשארה: מתווך בין חמאס לפת"ח

בנימין בן אליעזר. בעבודה ובמרצ רוצים אותו
בנימין בן אליעזר. בעבודה ובמרצ רוצים אותו צילום: יחצ

יו"ר הוועדה, שבשלב הראשון ימונה כמינוי זמני, יהיה אחד משני חברי הכנסת הוותיקים - מאיר שטרית מהתנועה או בנימין (פואד) בן אליעזר ממפלגת העבודה. "99 אחוז שאחד משניהם ימונה לתפקיד", הסבירו אמש (יום ד' בכירים במערכת הפוליטית. "שניהם פרלמנטרים ותיקים, שמקובלים כמעט על כל חברי הכנסת".

שני חברי הכנסת הנוספים שעד אתמול היו מועמדים גם הם לתפקיד, צחי הנגבי (ליכוד) ועמרם מצנע (התנועה), לא ימונו ככל הנראה. במקרה של הנגבי, הסיבה היא העובדה שהוא משתייך לאחת משתי המפלגות שרבות על התפקיד (הליכוד ויש עתיד), ולכן הוחלט שבחירה בו תהיה נקיטת עמדה בוויכוח, דבר שיו"ר הכנסת מעוניין להימנע ממנו. במקרה של ח"כ מצנע, שאינו חבר בוועדה, הוחלט שמכיוון שישנם מועמדים ראויים לא פחות לתפקיד שכן חברים בוועדה, מועמדותו אינה רלוונטית.
 
מאיר שטרית. תמיכה מרוב מפלגות הקואליציה
מאיר שטרית. תמיכה מרוב מפלגות הקואליציה צילום: פלאש 90
אמש נפגשו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. הרצוג הבהיר בפגישה כי מפלגת העבודה הייתה רוצה לראות את ח"כ בן אליעזר בתפקיד. גם במרצ היו מעדיפים את בן אליעזר. מנגד, ככל הנראה, רוב מפלגות  הקואליציה יעדיפו את ח"כ שטרית. ההכרעה הסופית, כאמור, תתקבל ביום שני הקרוב.

בתוך כך, בכירים במערכת הפוליטית סיפרו אמש ל-nrgמעריב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מרוצה מהחלטתו של יו"ר הכנסת למנות יו"ר זמני לוועדה. זאת, משום שמה שהכי חשוב לו זה למנוע את מינוי ח"כ שלח (יש עתיד) לתפקיד. "זה נכון שנתניהו היה רוצה ח"כ מהליכוד בראשות הוועדה, אך יותר מכך הוא לא מעוניין במינוי שלח", הסבירו הבכירים. "כך שמבחינתו העיקר שמטרה זו תושג בסופו של דבר. לכן הוא תומך באופן מוחלט בהחלטה למנות יו"ר זמני לוועדה".

אגב, לא מעט אנשים בכנסת מעריכים כי לא מן הנמנע שהמינוי יהפוך בסופו של דבר למינוי של קבע, או לפחות למינוי זמני ארוך טווח, לאור העובדה כי פתרון למחלוקת בין יש עתיד והליכוד לא נראה באופק.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים