שיא הסערה בדרך, הכבישים לירושלים נפתחו מחדש

השלג שהחל הבוקר בירושלים צפוי להתחזק. בשל תנאי מזג האוויר הקשים, קיימים עומסי תנועה כבדים בכל הצירים בעיר. אגד הפסיקה את פעילות האוטובוסים בבירה. באזור החוף והשפלה הגשמים יתחזקו ושלג צפוי לרדת מחר בגליל העליון וברמת הגולן

אלכס דורון ויעל פרידסון | 12/12/2013 11:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
השלג שהחל לרדת הבוקר (יום ה') בירושלים צפוי להתחזק אחר-הצהריים ובערב. עד השעה 10 הכבר נערמו 4 ס"מ. בראש צורים נמדדו הבוקר 13 ס"מ ובאפרת 10.

עוד ב-nrg חדשות:
מחיר הגזירות: הוצאות העניים זינקו ב-8%
הקאמבק של עזמי בשארה: מתווך בין חמאס לפת"ח
הקפיאו את הלחימה: צפו בסוריה המושלגת

כביש מספר 1 שנחסם לתנועה בקטע שבין בין לטרון לירושלים וכן מירושלים להראל נפתח. גם בכביש 443 לעיר ניתן לנוע כעת. כבישים 395 ו-375: הסטף והדסה עין כרם חסומים בשעה זו.

מוקדם יותר היום, בשל סגירתו החלקית של כביש מספר 1, הופסק שירות האוטובוסים לירושלים וממנה. עקב תנאי מזג האוויר והחשש לבטיחות הנוסעים הופסקה גם הפעילות הסדירה של האוטובוסים בעיר. בנוסף, פעילות הקווים הישירים מחיפה, ת"א, אשקלון ויעדים נוספים לבירה הופסקה. קו 947 מחיפה פועל אחת לשעה ויסיים את הנסיעה בנתב"ג, במקום בירושלים. בשל הצפי להמשך תנאי מזג האוויר הקשים הוחלט לבטל את קווי הלילה בעיר ואת קו הלילה תל אביב ירושלים.
 
צילום: פלאש 90
שלג בירושלים צילום: פלאש 90
פלאש 90
הרכבת הקלה בירושלים בשלג פלאש 90
אסף גלבוע
רכיבת אופניים מגוש עציון לירושלים בשלג אסף גלבוע
צילום: ישי פלג
השלג נערם בגן סאקר, הבוקר צילום: ישי פלג
אריק בנדר
שלג בירושלים אריק בנדר
צילום: פלאש 90
שלג בירושלים צילום: פלאש 90


בנוסף, במד"א בירושלים דיווחו על מאות קריאות. כמו כן, תוגברה העיר בעשרות אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, שגלגליהן נעטפו בשרשראות ברזל כדי שיוכלו לסייע ולהעניק מענה לכל. לצד זאת, מפעיל מד"א בעיר ובאזורים נוספים בארץ גם רכבי 4X4, המסוגלים לנוע גם באזורים מושלגים וחסומים.

גם בגוש עציון וביהודה ושומרון חלים שינויים ושיבושים בתחבורה הציבורית, כמו גם בקווים הנוסעים לאורך כביש 90, שבחלקו נחסם בשל הצפות.

אחר-הצהריים יתחזקו הגשמים במיוחד באזור החוף ובשפלה, כך מסרה חזאית השירות המטאורולוגי רינת רחמים. עם התחזקות הגשם גם יחזרו סופות הרעמים והברקים, הברד וסכנת ההצפות במקומות הנמוכים במיוחד באזור החוף הדרומי. קיים חשש לשיטפונות באזור מדבר יהודה.

הבוקר החל לרדת שלג בירושלים והוא צפוי להיערם בשעות הצהריים המאוחרות. בהתאם לכך, הודיעה העירייה כי הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים יבוטלו היום ברחבי העיר, וגם באוניברסיטה העברית לא יתקיימו לימודים. גם במבשרת ציון הוחלט על ביטול הלימודים במוסדות החינוך.

בגוש עציון, בחברון והפסגות הגבוהות בהרי יהודה, השלג נערם במהלך הלילה. במועצה האזורית מטה בנימין הודיעו על ביטול הלימודים בעפרה, בית אל, ופסגות וכן, בעלי, שילה ומעלה לבונה. גם במועצה אזורית גוש עציון, הוחלט שלא לקיים לימודים, לאחר שהשלג התגבר וצירים מרכזיים במועצה נחסמו. מפלסות של המועצה והצבא יחלו בזמן הקרוב לפתוח את הצירים המחברים ליישובים. ניתן להתעדכן על הלימודים בחדר המצב של משרד החינוך 02-6222211 ובמוקדי 106 העירוניים.עד כה מאז תחילת עונת הגשמים ירדו באזור קיבוץ נגבה 210 מ"מ גשם.  ביממה האחרונה ירדו בקיבוץ שעלבים שליד רמלה 56 מ"מ.

המקומות בהם ירדה כמות המשקעים הגבוהה ביותר מאז אמש הם: קיבוץ דורות עם   108.5  מ"מ  (267.5 עד כה); נתיב הל"ה   96 (184.6); ירושלים מרכז העיר  93.3 (137.7); צובה  90.9 (160.9); בית שמש 89.2 (165.8); חוות הבשור 87.9 (116.2) ; להב 84.1 (121.9) ; ראש צורים 82.1 (156.2); ירושלים גבעת רם 81.2 (144.4); חרשה (בשומרון) 76.7 (140); חיפה 45.8 (162.8); תל-אביב (חוף) 16.8 (76.3).
היום לא צפויות רוחות חזקות כמו אלו שנשבו אתמול. אולם רוחות הצד, במיוחד משבי הפתע, מהוות עדיין סיכון גדול לכלי הרכב הנעים על כבישי האורך בישראל.

הטמפרטורות היום – ומחר (היום הקר ביותר בכל ארבעת ימי הסערה הנוכחית - נמוכות ב-9-8 מעלות מתחת לרגיל לעונה). הבוקר נמדדו בירושלים 0.4 מעלות צלזיוס. טמפרטורת המקסימום היום בצהריים בירושלים תעמוד על 2 מעלות ובלילה על מינוס 1. בתל-אביב היום בצהריים 11 מעלות ו-5 בלילה, בצפת 0 ובלילה מינוס 2.

מחר צפוי שלג גם בכל אזור הגליל העליון והגולן בנוסף לזה הפוקד, כאמור, את ירושלים וממשיך לרדת מאז אתמול בחרמון. קיים גם סיכוי לפתיתי שלג באזור הר הנגב (מצפה רמון).

שיא הקור, כאמור, צפוי מחר, אז גם יחזרו הגשמים עם הפוגות שיתארכו, אולם הרוחות יתחזקו. הלילות הבאים יהיו קרים במיוחד. קיימת סכנה של הופעת קרח על הכבישים וקרות באזורים הנמוכים. הסערה כולה תתפוגג לקראת מוצאי שבת.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים