הצעה: בנייה בהתנחלויות ברוב של 80 ח"כים

ח"כ מיכאלי הגישה הצעת חוק האוסרת בנייה מעבר לקו הירוק אלא ברוב של 80 חברי הכנסת. "הבנייה מעמידה אותנו בסכנת בידוד"

אריק בנדר | 15/12/2013 13:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) הגישה הצעת חוק האוסרת בנייה מעבר לגבולות הקו הירוק אלא ברוב של 80 חברי הכנסת.בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי "הבנייה מעבר לתחום הקו הירוק היא המכשול הגדול ביותר להגעה להסכם קבע עם הפלסטינים להקמת שתי מדינות לשני העמים ולפתרון הנדרש כל כך לסכסוך של ישראל עם שכנתה הפלסטינית".

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי צילום: ראובן קסטרו
מיכאלי טוענת כי "בנייה בשטחים שלא נועדה לטובת אוכלוסיית השטח הכבוש או לצורכי צבא מפרה את החוק הבינלאומי, מובילה לחרמות כלכליים על ישראל המסכנים את עתיד כלכלתה ומעמידה את ישראל בסכנת בידוד בינלאומי. זאת ועוד, הבנייה בשטחים ואבטחתה כרוכות בהוצאה כספית אדירה המכבידה עד מאד על תקציב המדינה ועל מצבם הכלכלי של האזרחיות והאזרחים".

מלשכת של שר השיכון אורי אריאל נמסר בתגובה: ״לא מדובר בהצעת חוק אלא בהצהרת חוק שמטרתה כותרות ותו לא. כפי שבאה לעולם כך היא תעלם ממנו״.

בתוך כך, בכנס One voice, שנערך בשבוע שעבר, תקפה שרת המשפטים, ציפי לבני את חברי ה"בית היהודי" כשאמרה כי "הם שמים וטו על השלום כשהם מעדיפים התנחלויות בודדות על פני מדינה יהודית ודמוקרטית".

בתגובה לדברים כנגד הבית היהודי אמר השר אורי אורבך כי ״מוטב שציפי לבני לא תחפש אשמים לקשיים במו"מ בתוך הקואליציה, אלא אצל הפרטנרים שלה למו"מ. מי שזכה לכוח עודף מעבר למשקלו האמיתי זו ציפי לבני, ואנחנו מקווים שהיא נוהגת באחריות בכוח המופרז שניתן בידיה״.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים