הלימודים בירושלים ובצפת לא יתקיימו גם היום

בעיריית ירושלים הוחלט שלא להחזיר את התלמידים לבתי הספר והגנים בשל המפגעים הבטיחותיים שיצרה הסופה בחלק ממוסדות החינוך. גם ביישובים נוספים לא יתקיימו לימודים

רעות וילף ויעל פרידסון | 16/12/2013 0:31 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הסופה כבר מאחורינו, אולם ביישובים רבים לא יתקיימו לימודים גם היום (ב'). בירושלים הוחלט לאחר הערכת מצב בעירייה שלא לפתוח הבוקר את בתי הספר, גני הילדים והמשפחתונים בכל רחבי העיר, בשל העובדה שהסופה יצרה מפגעים בטיחותיים ממשיים בחלק מהמוסדות, וכן בשל הסכנה לקרה ולקפיאה של צירי התנועה והמדרכות.

הסופה הגדולה "אלכסה"
3 ימים בלי חימום, וניתוק מוחלט מהעולם החיצון
- המתנדבים שהתגייסו לעזרת תושבי ירושלים

עובדי העירייה, יחד עם חיילי צה"ל ומתנדבים, יעברו היום בכל מוסדות החינוך כדי לערוך בדיקות יסודיות ולתקן את הנזקים, ולאפשר את חידוש הלימודים ביום שלישי.

ההחלטה על ביטול הלימודים התקבלה במורת רוח בקרב רבים מההורים. "השלג הפסיק לרדת כבר אתמול, כל הכבישים כבר פונו ואפשר לנסוע בהם. אין  שום סיבה שלא יתקיימו לימודים בגנים ובבתי הספר, במיוחד כשאני כהורה צריכה להתייצב מחר בעבודה",  אמרה שירית, אמא לתינוקת הגרה בעיר.

יו"ר ארגון הורים, פז כהן, אמר ל-nrg-מעריב כי דרישת ההורים היתה להמתין לבוקר ולאחר בדיקה וקבלת אישור בטיחותי, לפתוח את כל מוסדות החינוך שיעמדו בתנאים, אולם בעירייה החליטו על ביטול לימודים גורף. "אנו פונים לעיריית ירושלים ולארגוני המורים בבקשה לנסות ולהשלים את החסר שנוצר בימי הלימוד", אמר כהן וציין כי בכוונתו לפנות  לשרי האוצר והכלכלה ולבקש מהם להכיר בימי החופשה של ההורים שנאלצו בעל כורחם להישאר בבתים, כימי עבודה". 

סגנית ראש העירייה ומשנה לתיק החינוך, רחל עזריה, אמרה:"כאמא, אני יודעת כמה קשה לילדים היציאה מהשגרה, וכמה הילדים וההורים מחכים להפעלה מחודשת של בתי הספר. אך נוכח הקרח הצפוי בכבישים בבוקר, הקושי הפיזי להגיע אל מוסדות החינוך וטיפולי האחזקה הנדרשים בבתי הספר ובגני הילדים, לא ניתן לפתוח את מוסדות החינוך. אנו ממשיכים לפעול במרץ כדי לפתוח את מוסדות החינוך בהקדם, ולהחזיר את ילדי והורי ירושלים לשגרה".
 
צילום: פלאש 90
ירושלים אחרי סופה צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
ירושלים משתקמת מהסופה צילום: פלאש 90
צילום: מירי צחי
הכבישים הפתוחים בדרך לירושלים צילום: מירי צחי


היכן לא לומדים?

להלן רשימת יישובים שגם בהן לא יתקיימו לימודים הבוקר:

אזור ירושלים

אבו גוש, חלק מבתי הספר במועצה האזורית מטה יהודה, גני ילדים ביישובים הסמוכים לירושלים: בית זית, אורה, עמינדב, נווה אילן נס הרים, בר גיורא וקריית ענבים, לא ייפתחו היום.

יישובי גוש עציון, פרט לתקוע, נוקדים, כפר אלדד, מעלה עמוס, וקדר.

יהודה ושומרון

יצהר, ברכה, איתמר, אפרת, קרית ארבע, אריאל.

צפון

צפת, בגליל לא יתקיימו מחר לימודים בבתי הספר הבאים: חמד, ריחניה, ברנקו וייס מירון, ישיבה ואולפנא מירון, סאסא-נוף הרים ואנה פרנק והמקיף השש שנתי צפת.

ממירון וצפונה לא ייפתחו גני ילדים,



הלימודים בנוף גליל ובאלביאדר, יתקיימו כרגיל. כפר שמאי שפר ואמירים יחלו בשעה תשע. בנוסף, מעונות אמירים ועלמה יחלו בשעה תשע. 

דרום

במחוז הדרום הלימודים יתקיימו כסדרם, למעט במועצה האזורית הר חברון.

תחבורה

עיריית ירושלים ביקשה מהתושבים להימנע מנסיעות ברכבים פרטיים בשעות הבוקר המוקדמות, עד השעה 09:00, וכמו כן להיזהר ממפגעים על המדרכות, מעצים שאינם יציבים ומגושי שלג. מפלסות השלג ומפזרות המלח ימשיכו לפעול לפילוס הצירים.

כביש מספר 1 ו-443 פתוחים ליציאת כל כלי הרכב מירושלים לכיוון תל אביב. לירושלים תותר כניסת תחבורה ציבורית ורכבי אספקה חיוניים. בהתאם למצב הכביש יוחלט האם להתיר כניסת רכבים פרטיים לעיר מכבישים אלה. יש להתעדכן בכלי התקשורת באשר לצירי התנועה הסגורים והפתוחים לתנועה.

מחברת החשמל נמסר כי ישנם עדיין 14 אלף מנותקים מחשמל ברחבי הארץ, מתוכם 6,000 בירושלים. נעשים מאמצים רבים להחזיר את החשמל ליישובי עוטף ירושלים, יהודה ושומרון ועוטף צפת.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים