חייל צה”ל נהרג מירי חייל צבא לבנון

רס"ר שלומי כהן נסע לבדו ברכב צבאי סמוך למעבר ראש הנקרה ונפגע ממספר רב של קליעים שנורו מעבר לגבול על ידי חייל לבנוני. מדובר בתקרית ירי שנייה בתוך שלושה ימים. דובר צה”ל: “נגיב בזמן ובמקום שנמצא לנכון”

יוחאי עופר | 16/12/2013 0:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תקרית ירי חמורה בגבול הצפון: רס"ר שלומי כהן, יליד קריית חיים שעבר להתגורר בשנה האחרונה בעפולה, נהרג אמש (יום א') לאחר שנורה על-ידי חייל מצבא לבנון באזור ראש הנקרה. הוא נמצא פצוע על ידי חיילים וכוחות שהוזעקו להעניק לו טיפול רפואי דיווחו כי אותרו פגיעות של ירי על כלי הרכב.

מסוק של חיל האוויר הוקפץ למקום כדי להעביר את החייל לבית החולים רמב"ם בחיפה, אך בשל מצבו האנוש שונה יעד הפינוי לבית החולים בנהריה, שם הוא מת מפצעיו.

עוד בנושא:
- חם בצפון: פצמ"ר במג'דל שמס, ירי על סיור צה"ל
- דיווח: אש נורתה מלבנון לעבר כוח צה"ל

מיד עם הדיווח הראשוני הוכרז במקום שטח צבאי סגור ובפיקוד הצפון החלו לבחון את הזירה. בירור העלה כי מדובר בירי משטח לבנון של כשישה־שבעה קליעים, לא מירי של צלף. במקביל נשללה האפשרות של חדירה לשטח ישראל.

"מדובר באירוע חמור מאוד", אמר קצין בכיר. "ככל הנראה מדובר בירי שביצע על דעתו חייל צבא לבנון. אנחנו עדיין בודקים את הנסיבות. התצפיות של צה"ל ראו התקהלות ומספר חיילים לבנונים אחרי הירי. העברנו מסרים חמורים ליוניפי"ל ואנחנו שוקלים את צעדינו הלאה". 

מדובר צה"ל נמסר אמש: "צה"ל ממשיך בחקירת האירוע, דרוך לכל פעולה אשר תידרש ולא יסבול כל פגיעה באזרחי ישראל. צה"ל שומר לעצמו את הזכות להגיב בזמן ובמקום שימצא לנכון".
צילום מתוך google earth
אזור התקרית בגבול לבנון צילום מתוך google earth
שקט מדומה

התקרית אמש, לאחר חודשים של שקט יחסי בצפון, היא תזכורת שהסכנה בגבול עם לבנון שרירה וקיימת, למרות אירועי מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006. 

זה זמן ארוך לא בוצע ירי לעבר כוח צה"ל על הגדר. באירועים ביטחוניים קודמים לא הייתה מעורבות של חיזבאללה אלא מול כוחות צבא לבנון שטענו להפרת ריבונות מצד ישראל על גדר הגבול.

עם זאת, מדובר בתקרית ירי שנייה משטח לבנון בתוך שלושה ימים. רק ביום חמישי האחרון בוצע ירי של ציידים משטח לבנון לעבר כוח צה”ל שסייר סמוך למטולה. הכוח השיב באש ואף זוהתה פגיעה. לאחר התקרית קיבלו החקלאים במטולה הוראה לעזוב את המטעים הסמוכים לגדר.בתקרית חמורה קודמת, באוגוסט 2010, נהרג בחילופי אש עם כוחות צבא לבנון סמוך לקיבוץ משגב, סגן אלוף במיל' דב הררי, ששימש כמפקד גדוד מילואים. עמו נפצע באורח קשה סרן עזרא לקיה, שהיה מפקד פלוגה באותו גדוד. בצד הלבנוני נהרגו ארבעה בני אדם. שנה לאחר מכן ביצע חייל מצבא לבנון ירי מנשק קל לעבר כוח צה"ל שנע בסמוך לכפר רג'ר. היורה נהרג מאש שהשיבו הכוחות ומספר לבנונים נוספים נפצעו.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים