דיווח: 8 מטוסי חיל האוויר חדרו לשטח לבנון

לאחר הירי ליד ראש הנקרה, נפגשו גורמים בצבא הלבנוני עם צה"ל ודנו בתקרית. ראש ממשלת לבנון: "מחויבים לשמור על השקט"

אסף גבור | 16/12/2013 19:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גורמים בצה"ל נפגשו אתמול (יום ב') עם גורמים בצבא לבנון בתיווך של כוחות של האו"ם ודנו בתקרית הירי הקשה לעבר הג'יפ של רס"ר שלומי כהן ז"ל. על פי דיווחים בסוכנות "נהרנט" הלבנונית, אמרו הלבנונים כי האירוע הוא "פעולה עצמאית שבוצעה על ידי חייל בודד".

-הלימודים בירושלים יחודשו ב-10 בבוקר
-בנט על חוק העמותות: "המזוכיזם חייב להיפסק"
-זכה בלוטו והשלג מנע ממנו לקחת את הפרס

מטוס קרב ישראלי אף 16. חגו מעל שמי לבנון?
מטוס קרב ישראלי אף 16. חגו מעל שמי לבנון? צילום: איי.אף.פי
במקביל, פרסם צבא לבנון הצהרה לפיה, "כהבהרה לאירוע הירי שהתרחש ב 15.12 באזור ראש הנקרה שבגבול עם ישראל, מפקדת צבא לבנון מבהירה כי מה שקרה הינו תוצאה של התנהגות אישית של אחד החיילים".

על פי ההודעה, התמנתה ועדה צבאית במטרה לחקור את הנושא. כמו-כן, מפקדת צבא לבנון הוסיפה כי ישנו תיאום עם כוחות יוניפי״ל לטיפול בהשלכות האירוע, והדגישה כי "הצבא מחוייב להחלטת 1701 באופן מלא, בייחוד בכל הנוגע לשמירה על יציבות אזור הגבול בשיתוף פעולה ותיאום עם הכוחות הבינ"ל.

גם ראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאתי התייחס אף הוא לתקרית וטען אף הוא כי החייל הלבנוני שהרג את רס"ר שלומי כהן, פעל על דעת עצמו. בדיווח לנציג המיוחד של האו"ם בלבנון דיריכ בלאמבלא, אמר מיקאתי כי המקרה שהיה בליל ראשון היה מקרה חריג והודיע כי לבנון מחוייבת לשמירה על השקט בגבול מול ישראל על פי החלטה 1701.

בתוך כך, צבא לבנון דיווח אתמול כי שמונה מטוסי קרב של חיל האוויר חדרו לתוך המרחב האווירי של המדינה. על פי הדיווחים, המטוסים חגו מעל אזורים שונים במדינה ובסופו של דבר יצאו מהמרחב האוויר לכיוון הים, באזור ראש הנקרה. המקום שבו בוצע אמש הירי לעבר רס"ר שלומי כהן ז"ל.

בנוסף, דווח על כוננות שיא ומתיחות רבה בגבול הלבנוני עם ישראל, כאשר הצבא לבנוני עוקב בהדיקות אחר תנועת הכוחות מהצד הישראלי. מקורות ביטחוניים בלבנון ציינו כי מתקיים מעקב אחר תנועת הכוחות הישראלים, ודיווחו על סיורים רגליים ומשוריינים לאורך הגבול ועל מטוסים ללא טייס הפועלים מעל חוות שבעא.

בהכנת הידיעה השתתף יוחאי עופר 
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''המזרח התיכון''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים