לפיד ובנט סיכמו: כסף ליו"ש תמורת תקצוב תגלית

הפתרון התאפשר לאחר ששר האוצר התחייב להעביר כספים לחטיבת ההתיישבות, דבר שהוביל להסכמת הבית היהודי לשחרר תקציבים לפרויקט

זאב קם | 17/12/2013 13:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
האם חלק מהבעיות בתוך הקואליציה נפתרו היום? מפלגות הבית היהודי ויש עתיד הגיעו בצהריים (יום ג') להסכמות על שחרור הכספים לחטיבה להתיישבות מצד אחד, ולפרויקטים "תגלית" ו"מסע" מהעבר השני. הפתרון התאפשר לאחר ששר האוצר לפיד העביר מכתב התחייבות לפתור את נושא תקצוב תלמידי ישיבות חו"ל ושלח אותו ליו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי.

לפיד ובנט. ברית האחים חוזרת?
לפיד ובנט. ברית האחים חוזרת? צילום: פלאש 90
המכתב משר האוצר הוביל להסכמת הבית היהודי לאפשר את שחרור התקציבים לפרויקטים של "תגלית" ו"מסע", במסגרתם מגיעים יהודים מחו"ל לארץ לתקופת היכרות עם ישראל.

הסכמה זו הובילה לכך שביש עתיד אישרו את העברתם של 88 מיליון שקלים לטובת החטיבה להתיישבות במשרד ראש הממשלה, כאשר חלקים ניכרים מאותם כספים מיועדים לטובת צרכים שונים בהתיישבות ביהודה ושומרון.

כזכור, לפני שבוע נעצרו דיוני ועדת הכספים לאחר ששתי המפלגות לא הגיעו להסכמות באף אחד מהנושאים, וגם על רקע הוויכוחים הקשים סביב הצעות החוק בענייני דת ומדינה. הדיון נעצר על ידי יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), על רקע כוונת חברי הכנסת של יש עתיד לצאת במופגן מהישיבה.

על היציאה מהדיון הוחלט במפלגת יש עתיד יום קודם. בכירים במפלגה הודו בפני nrg מעריב כי מדובר בהחלטה אותה קיבלה הסיעה בתגובה ו"עונש" למפלגתו של בנט בעקבות טרפוד הצעות החוק הנוגעות לחד מיניים ולציבור הלהט"בים שנתקלו בחסימת הבית היהודי.

סיבה נוספת שהובילה את אנשי יש עתיד להודיע כי יצביעו נגד העברת הכספים, היא ויכוח מתמשך בינם לבין יו"ר הוועדה ח"כ סלומיאנסקי, בנוגע להעברות תקציביות אחרות, המיועדות לפרויקטים של תגלית ומסע, תכניות במסגרתן צעירים יהודים מחו"ל מגיעים לביקור בארץ. ביש עתיד מנסים תקופה ארוכה להעביר עבורן תקציבים בוועדה, ועד לרגע זה לא התקבל אישור לכך.  
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים