"יש השתלטות עויינת על אדמות סביב י-ם"

כך קבעה ועדת המשנה לענייני יו"ש בדיון שקיימה בנושא הבנייה הפלסטינית ב-E1. עוד היא דרשה להסדיר ההתיישבות הערבית-בדואית

אסף גבור | 17/12/2013 16:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ועדת המשנה לעניני יהודה שומרון בוועדת חוץ ביטחון,  קיימה דיון בנושא הבנייה הפלסטינית בשטחי E1, במהלכה נקבע כי  ישנה השתלטות ערבית עויינת ובנייה בלתי חוקית על אדמות המדינה וסביב הכבישים לירושלים בחסות הרשות הפלסטינית  ובסיוע ארגונים בינ"ל.

עוד ב-nrg חדשות:
המסתננים פונו ; נתניהו: או שיהיו במתקן או בארצם
לפיד ובנט סיכמו: כסף ליו"ש תמורת תקצוב תגלית
דרישה: "לשקול חקירה נגד הרופאים באיכילוב"
 
בנייה בלתי חוקית ב E1. המדינה לא אוכפת עבירות הבנייה
בנייה בלתי חוקית ב E1. המדינה לא אוכפת עבירות הבנייה צילום: מירי צחי

יושב ראש הוועדה, ח"כ מוטי יוגב, קבע בתום הישיבה כי ישנה אי-אכיפה מצד מתאם הפעולות בשטחים והמנהל האזרחי, וכן אי-מיצוי טיפול של הפרקליטות והמערכת המשפטית להסדרת ההתיישבות הערבית והבדואית על פי מדיניותה של ממשלת ישראל.

הוועדה דורשת מממשלת ישראל ומשר הביטחון להסדיר את ההתיישבות הערבית פלסטינית בדואית, בשטחי יו"ש בכלל וב-E1 בפרט, בהתאם לחוק ולאינטרסים של ממשלת ישראל ולא בהתאם למדיניות גורמי חוץ עויינים.

עוד היא דורשת מהמנהל האזרחי ורשויות החוק לאכוף את עבירות הבנייה וההשתלטות על קרקעות המדינה בסדר עדיפות - סביב הכבישים הראשיים, סביב ההתיישבות היהודית ובשטח E1 האסטרטגי לבירת ישראל.
 
ממשרד החוץ וכן מהממונים על הארגונים הבינלאומיים במתאם הפעולות בשטחים ובמנהל האזרחי, נדרש לאכוף את ההתנהלות הפרועה ללא חוק של ארגונים בינלאומיים הפועלים בסיוע לגורמים העויינים לישראל.

מרקו בן שבת. מנהל יחידת הפיקוח במינהל האזרחי אמר במהלך הדיון כי לא מדובר בבנייה בלתי לא חוקית, אלא השתלטות  מכוונת על אדמות מדינה בצורה חד משמעית.

גורמים במתאם פעולות בשטחים הפנו אצבע מאשימה לבג"ץ שלטענתם תוקע את הליכי הפיקוח.

יצויין כי במהלך ישיבת ההוועדה הוקרנה כתבת הווידאו של nrg מעריב (המופיעה גם בידיעה) שעסקה בבנייה הבלתי חוקית הפלסטינית בשטחיE1 , בפני גורמי צבא, ומשטרה, נציגי המנהל האזרחי ומתאם פעולות בשטחים.

עמותת "רגבים" הגיבה למסקנות הוועדה בדיון: "המחדל חייב להיפסק. פלסטינים משתלטים על אדמות מדינה בשטחי c בארגון שיטתי של הרשות הפסטינית ובסיוע ארגונים זרים, ומדינת ישראל נאלמת דום. הכתובת למחדל היא ברורה: שר הביטחון יעלון, הוא האמון על הנושא והאחריות למתן תשובות ולמציאת פתרונות מוטלת על כתפיו".

לדברי העמותה, "הוסכם על כלל הגורמים שהשתתפו היום בדיון שקיימת אסטרטגיה פלסטינית ברורה ושיטתית ושנכון לעכשיו מדינת ישראל, על כלל מערכותיה, לא ערוכה ולא גיבשה את ארגז הכלים הנדרש כדי להתמודד מול התופעה הזו ולנטרל אותה."אחד החסמים המרכזיים שמונעים את אכיפת החוק וסילוק הפלישות הוא השימוש לרעה שעושים הפלסטינים במוסד העתירות לבג"צ. מאות עתירות תלויות ועומדות ולא מאפשרות את ביצוע פעולות האכיפה הנדרשות. יש משהו לא נורמלי בזה שדווקא בית המשפט העליון האמון על החוק הוא שמאפשר לעבריינים להמשיך ולהשתלט על הקרקע בצורה לא חוקית".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים