שר הביטחון: כשיש משבר בעזה שיפנו להנייה לא אליי

בשיחה עם nrg מעריב יצא השר יעלון נגד מזכ"ל האו"ם שדרש ממנו לאפשר העברת חומרי בניין לתוך רצועת עזה ואמר כי לא ניתן לסמוך על חמאס. "הרי ארגון הטרור יכול היה לקבל החלטה שהוא מגדל תותים, במקום לייצר רקטות"

אריאל כהנא | 17/12/2013 18:33 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון יצא היום (ג') נגד העברת חומרי בניין לרצועת עזה בטענה כי משתמשים בהם נגד ישראל. בשיחה עם כתב nrg מעריב אמר יעלון כי התנגד לבקשת האו"ם לאפשר העברת בטון לרצועה לצורך בניית פרויקטים פרטיים.
"מי שמדבר על שלום ודו קיום צריך לדבר על בנייה". משה בוגי יעלון צילום: אלון בסון, משרד
"פנה אליי מזכ"ל האו"ם ואני אמרתי לו בצורה מאוד ברורה: מי שבוחר להשתמש במלט כדי לבנות מנהרות התקפיות מתוך כוונה להרוג ישראלים - אז כנראה שאי אפשר לסמוך עליו כאשר מאפשרים לו לקבל מלט".

יעלון הוסיף כי "הרי אותו שלטון חמאס ברצועת עזה יכול היה לקבל החלטה שהוא מגדל ומייצר תותים, במקום לייצר ולייצא רקטות. זו שאלה של בחירה, לכן כשיש משבר הומניטרי על בסיס של כלכלה רעועה, שיפנו קודם כל לאיסמעיל הנייה ולא אליי".

שר הביטחון הוסיף כי "אני אישרתי כניסה מצומצמת של מלט למספר פרויקטים של האו"ם בתנאי שיהיה פיקוח שהמלט הזה אכן נכנס לפרויקטים של בתי ספר ולפרויקטים מהסוג הזה. אני לא מתכוון לאשר הכנסה של מלט באופן חופשי לעזה משום שברור שזה יפעל נגדנו".

שר הביטחון התייחס גם למשא ומתן המתנהל עם הפלסטינים בנוגע לנוכחות הישראלית בבקעת הירדן ואמר כי "כשרבין הביא את הסכם אוסלו ב' הוא דיבר על בקעת הירדן בריבונות ישראלית בפירוש הרחב ביותר של בקעת הירדן. מה יקרה במשא ומתן איני יודע, אבל אני חושב שזה שיקף את העמדה הביטחונית, המדינית, הנכונה ביחס לבקעת הירדן".

בתגובה לחרם האירופי על ההתנחלויות אמר יעלון כי "מי שרוצה באמת שלום צריך לדבר על דו קיום ולא על סילוק יהודים ועל עקירת יהודים כפי שנעשה ברצועת עזה. היום בבקעת הירדן מועסקים 6,000 עובדים פלסטינים שמתפרנסים מההתיישבות היהודית בבקעת הירדן. מה יותר שלום מהמצב הזה?

"ראינו איך בעזה עקירה של ישובים פגעה בתעסוקה של 3,700 משפחות כאשר גוש קטיף נעקר, או 4500 משפחות שהועסקו באזור התעשייה ארז. מי שמדבר על שלום ודו קיום צריך לדבר על בנייה, על פריחה, על כלכלה ולא על הרס שמביא לזה שמרצועת עזה יורים בסוף רקטות".

שר הביטחון הוסיף "אני מציע לעצמנו לא להיבהל מחרמות. כי מי שטוען שאם לא נצא מיהודה ושומרון אז נחווה חרם כלכלי, אני מציע לו לחשוב על המשמעות הכלכלית, הביטחונית והאסטרטגית של רקטות מיהודה ושומרון על נמל תעופה בן גוריון, על תל אביב ועל מקומות אחרים, ולכן מבחינתי צריך לנהל את המשא ומתן בשום שכל, בלי להיבהל לא מחרמות ולא מאיומים אחרים שאנחנו מאיימים על עצמנו ומתוכנו".
   
לסיום, כאשר נשאל על סוגיית בניית המכללות של צה"ל בהר הצופים אמר שר הביטחון: "התוכנית של העברת המכללות של צה"ל - המכללה לביטחון לאומי ובית הספר לפיקוד ומטה - מאזור גלילות להר הצופים נשענת על זה קודם כל שזו בירתנו וראוי שהמכללות ישכנו בבירתנו. מעבר לזה, הר הצופים גם לפני 1967 הייתה מובלעת ישראלית. לכן כל הטענות האלה על בנייה בשטח שבמחלוקת - הר הצופים לא אמור להיות אפילו במחלוקת".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים