היום: גזר הדין של הרב מוטי אלון

ארבעה חודשים אחרי שהורשע בביצוע מעשה מגונה בכפייה בקטין במצוקה וכארבע שנים לאחר שהפרשה נחשפה, יגזור בית משפט השלום בירושלים את עונשו של הרב אלון. בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה הפרקליטות להטיל עליו מאסר בפועל

יעל פרידסון | 18/12/2013 0:08 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בית משפט השלום בירושלים יגזור היום (ד') את דינו של הרב מוטי אלון, כארבעה חודשים לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בכוח בקטין. העונש המירבי שניתן להטיל על הרב הוא שבע שנים, והפרקליטות דורשת לפחות שנת מאסר בפועל על שני המקרים בהם הורשע.

- הפרקליטות דורשת: שנת מאסר בפועל לרב אלון
- הרב מוטי אלון הורשע בביצוע מעשה מגונה בכפייה
- הרב מוטי אלון עוד יפתיע כמשיח שקר

הפרשה שטלטלה את הציבור הדתי נחשפה על ידי פורום תקנה בפברואר 2010 לאחר שהצטברו אצלם תלונות המייחסות לרב אלון קשר לאירועים בעלי אופי מיני עם צעירים שביקשו להתייעץ איתו. לדבריהם הוא הודה במעשים וקיבל על עצמו לפרוש מהחיים הציבוריים. לאחר שהפר את התחייבותו חשף הפורום את הפרשה.

כתב האישום נגד הרב אלון ייחס לו עבירות של מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי חינוך. צעיר אחר שביקש להעיד על עבירות שבוצעו נגדו, חזר בו במהלך המשפט, ועל כן נדרשה פרקליטות המדינה למחוק חלק מכתב האישום נגד הרב אלון.
צילום: ראובן קסטרו
האם יישלח לכלא? הרב מוטי אלון צילום: ראובן קסטרו

באוגוסט האחרון, הורשע הרב אלון. "אני מבקש גם בקשה גדולה שלא לנהוג במנהג נלוז שנפוץ במחוזות רבים: להתקיף להחזיר בהתקפות, זו לא הדרך אם מישהו עושה את זה. לא על דעתי, כל מה שמביא עלינו הקב"ה לטובה", אמר לאחר ההרשעה.

התובע שגיא אופיר מסר כי "בית המשפט קבע שהרב אלון ביצע מעשים מגונים בכוח בקטין ובית משפט קיבל את עמדתנו שאלו מעשים אסורים על פי חוק. בנוסף, בית משפט קיבל את הנורמה שיש למנוע טשטוש גבולות בין דמויות שמחנכות ומשפיעות לבין כאלו שמגיעות אליהן לייעוץ".

בשלב הטיעונים לעונש שנערך באוקטובר, דרשה הפרקליטות להביא בחשבון שורה ארוכה של נסיבות ולתת ביטוי ומשקל רב לעובדה שבסופו של יום המעשים בוצעו תוך ניצול לרעה של דמותו הכריזמטית של הנאשם בהיותו כתובת לפניות לסיוע. בנוסף דרשה הפרקליטות פיצוי כספי לנפגעים.

מנגד, עו"ד של הרב ערך השוואה לשר הביטחון לשעבר יצחק מרדכי ואמר כי על אף העבירות החמורות יותר שבהם נאשם מרדכי, בית המשפט לא הכניס אותו לכלא בשל עברו ותרומתו לציבור. "אזכיר את יצחק מרדכי שנמצא אשם בדברים חמורים יותר ושם למרות שביקשו לגזור מאסר בפועל ביהמ"ש קבע שהמעשים מצדיקים זאת. בסופו של יום נגזר עליו מאסר על תנאי שגם עמד בעירעור בבית במשפט. אנחנו לא עושים תחרות אבל כף הזכויות שלו גדושה לפחות כמו של מרדכי", טען עורך דינו.  היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''בארץ''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים