פעיל הג'יהאד האסלאמי נהרג בפעילות צה"ל בג'נין

מטעני נפץ הושלכו לעבר כוח ימ"מ שהגיע לעצור מבוקש במחנה הפליטים, ובמקום התפתחו חילופי ירי. פלסטינים נפגעו, ולפי דיווחים אחד מהם נהרג. אין נפגעים בקרב הלוחמים, כוחות מג"ב טיפלו בהפרות סדר במקום

יוחאי עופר ואסף גבור | 18/12/2013 21:55 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ג'נין,צה"ל
הפלסטינים דיווחו אמש (יום ד') כי בעת מעצר שערכו כוחות הביטחון הישראלים בג'נין, נהרג תושב מחנה הפליטים ועוד שישה נפצעו מאש שנורתה לעברם על ידי הכוח. מצה"ל נמסר כי לעבר הכוח, שעסק במעצר של פעיל טרור מקומי, נורו יריות והושלכו אבנים ובקבוקי תבערה. הכוח השיב בירי ממנו נפגעו מספר פלסטינים. במקום התפתחה הפרת סדר וכוח של מג"ב טיפל באירוע.

-רה"מ: נמנע מאיראן את היכולת לייצר פצצת גרעין
-השרה לבני: "ברית האחים בעייתית, אני עם לפיד"

חיילי צה
חיילי צה"ל בעת מבצע מעצרים צילום: אי-פי-איי
על פי הדיווח הפלסטיני, פעל כוח מיוחד של צה"ל במחנה הפליטים. הכוח כיתר את ביתו של ג'מאל אבו אלהיג'א - אסיר משוחרר מעסקת שליט, שנידון לתשעה מאסרי עולם בישראל ומשמש כמפקד חמאס באזור.

המקורות המקומיים ציינו, כי כוח של מסתערבים של הצבא הישראלי הגיע ברכב עם לוחית זיהוי פלסטינית לביתו של מי שנחשב למפקד הזרוע הצבאית של החמאס בג'נין, אך הם נחשפו והושלכו לעברם מטעני נפץ מאולתרים.

אחרי שהתגלו, הגיע כוח צבאי גדול שמנה 25 רכבי צבא שהשתלטו על מחנה הפליטים כולו ובמחנה התפתחו חילופי ירי. החיילים, כך על פי הפלסטינים, השתמשו בירי חי, ממנו נהרג פעיל ג'יהאד אסלאמי כבן 20, ונפצעו שישה פלסטינים, חלקם באורח קשה. גופת ההרוג הועברה לפלסטינים על ידי צה"ל דרך מעבר ג'למה.

דובר כוחות הביטחון הפלסטיני עדנן דמירי, אמר כי בכוונת הפלסטינים לבצע חקירה מעמיקה בעניין, מה שמצביע על פעולה צבאית שלא תואמה עם הרשות הפלסטינית. 
עלייה במספר אירועי הטרור ביו"ש

בחודש ספטמבר האחרון נהרג פעיל ג'יאהד איסלאמי נוסף, איסלאם טבוסי, גם כן בחילופי אש והפרת סדר דוגמת זו שאירעה אתמול, וכאשר טבוסי שהיה יעד המעצר ניסה להימלט בחסות המהומה הוא נורה ונהרג. קודם למותו נהרגו ארבעה פלסטינים נוספים בקלנדיה ובג'נין מאש כוחות צה"ל במהלך עימותים אשר החלו בהפרות סדר, כולל אש חיה לעבר הכוחות שהשיבו אף הם בירי חי לעבר מקורות הירי.

בצה"ל מעידים כי מאז מבצע "עמוד ענן" בחודש נובמבר האחרון ניכרת באזור יהודה ושומרון עליה במספר אירועי הטרור והתגברות ניסיונות ההתנגדות של פלשתינים לפעילות צה"ל, ובמקביל התגברו ניסיונות הפגיעה במתיישבים, בנסיעה בכבישים - עד לפני מספר חודשים סבלו בפיקוד מרכז מעלייה משמעותית במספר יידויי האבנים אותה הצליחו להוריד משמעותית לאחר פעילות מבצעית ענפה, אך לאחר תקופה של שקט יחסי ושורת התקריות עם הכוחות באש חיה נזהרים בצה"ל לקבוע כי מדובר במגמה של עלייה נוספת במפלס הטרור.במחנות הפליטים של קלנדיה וג'נין בהם אירעו תקריות הירי, ישנה בעיה נקודתית כאשר ביתר הגזרה לא נתקלו הכוחות בהתנגדות דומה בחודשים האחרונים. בשני המחנות הללו מוכרת פעילות אלימה כנגד כוחות צה"ל באופן תדיר, ולא רק בחודשים האחרונים. הכוחות נתקלו בהתנגדות אלימה שכללה ירי והשלכת רימונים מאולתרים ובקת"בים לעברם.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים