נציג רשמי של האו"ם: ישראל עושה ג'נוסייד לפלסטינים

ריצ'רד פאלק, פרופסור יהודי בן 83 המשמש כמדווח רשמי של האו"ם, טען בראיון טלוויזיה בתחילת השבוע כי "ישראל פוגעת בפלסטינים מתוך כוונה לבצע בהם השמדת עם". שגרירת ארה"ב באו"ם לא גינתה את ההתבטאות

אריאל כהנא | 18/12/2013 22:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
כשישראל חידשה את הקשרים עם המועצה לזכויות האדם של האו"ם היא לא ציפתה לקבלת פנים של השמצות - אבל זה מה שהיא קיבלה,  כששליח רשמי של האו"ם טען השבוע בראיון טלוויזיה שישראל מתכוונת לבצע השמדת עם ביהודה ושומרון.
ישיבת מועצת זכויות האדם בז'נבה
ישיבת מועצת זכויות האדם בז'נבה צילום: אי-פי-אי


-דיווח: פלסטיני נהרג בפעילות צה"ל בג'נין
-רה"מ: נמנע מאיראן את היכולת לייצר פצצת גרעין

החלטת ישראל לחדש את הקשרים עם המועצה לזכויות אדם של האו"ם התקבלה על רקע הבטחת המערב לשפר את האווירה העוינת נגד ישראל, אך ההבטחה לא השפיעה על מי שמוגדר "שליח האו"ם לדיווח על מצב זכויות האדם בשטחים הפלסטינים הכבושים". ריצ'רד פאלק, פרופסור יהודי בן 83 המשמש כמדווח רשמי של האו"ם, טען בראיון טלוויזיה בתחילת השבוע כי "ישראל פוגעת בפלסטינים מתוך כוונה לבצע בהם ג'נוסייד". פאלק הוא בעל רקורד ארוך של התבטאויות קשות נגד ישראל ונגד ארה"ב. את הדברים הוא אמר לערוץ הרוסי RT, המשדר בשפה האנגלית בכל העולם.

דובר משרד החוץ יגאל פלמור הגיב לדברי פאלק: "האיש ידוע לשמצה זה שנים רבות כאדם שהמילים 'קיצוני' ו'מוטרף' אינן זרות לו. לא היה בתולדות האו"ם גורם שספג כל כך הרבה ביקורת ואזהרות מהאו"ם. התבטאויותיו ספוגות גזענות, והעובדה שהוא ממשיך לכהן בתפקידו היא כתם מוסרי על המערכת שמעסיקה אותו".

אלא שחוץ מלרקוע ברגליים בכעס ידי ישראל קשורות. שר החוץ של קנדה ג'ון בירד הוא היחיד שגינה את דבריו של פאלק ודרש את פיטוריו. שגרירת ארה"ב לאו"ם סמנתה פאוור לא הגיבה לבקשת ארגון "UN ווטש" לגנות את הדברים.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים