ועידת "מעורבים" השנייה תיפתח הערב באילת

הכנס יעסוק בחזונה של ישראל בעשור הקרוב. ישתתפו בו אנשי רוח ופוליטיקאים, ביניהם: שר הכלכלה בנט, שר החינוך פירון ומשה כחלון

ישי פלג | 19/12/2013 8:31 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: מעורבים
ועידת "מעורבים" השנייה של "מעריב" תיפתח הערב באילת. בכנס, שבו ישתתפו מדינאים, בכירי המשק, אנשי עיתונות ועוד, תידון השאלה מהו חזונה של ישראל בעשור הקרוב, וכיצד להשיג את המטרות החברתיות והלאומיות של המדינה. כותרת הוועידה היא "יזמות וחזון בחברה הישראלית", ושני ימי הכנס ייפתחו בנאומי שר החינוך שי פירון, שר הכלכלה נפתלי בנט ושר התקשורת לשעבר משה כחלון, שיעסקו בכלכלה הישראלית בעידן הגלובלי ובחזון החינוך הישראלי.

כנס מעורבים בשנה שעברה
כנס מעורבים בשנה שעברה צילום: אדי ישראל
זוהי השנה השנייה שבה "מעריב" ו"מקור ראשון" מקיימים את ועידת "מעורבים", שבה מובילי דעה בישראל משתתפים בפאנלים הדנים בנושאים הבוערים בחברה הישראלית, ובדרכים להוביל את מדינת ישראל לעבר עתיד טוב יותר.

בפאנל הפותח של הוועידה, שייפתח הערב במלון הנסיכה באילת, בהנחיית העיתונאית דנה וייס, ידונו במגמות של התפוררות ערכית בחברה הישראלית מול מגמות של פריחה והתחדשות. בדיון ישתתפו סגן שר החוץ ח"כ זאב אלקין, ח"כ מרב מיכאלי, ח"כ אלי ישי, אלדד יניב ואראל סג"ל. בסיום הדיון תתקיים הופעה של עינת שרוף.

מחר, ביומה השני של הוועידה, יישאלו שאלות על חינוך לאומי וחברתי במאה ה-21 ועל מקומם של אנשי הצבא לשעבר בחברה הישראלית. את היום יפתחו גיא מרוז ואורלי וילנאי, והנואם המרכזי יהיה השר פירון, שידבר על יזמות וחזון בחינוך בישראל ועל מחנכים מעוררי השראה המובילים את מערכת החינוך לעתיד של מצוינות, שילוב חברתי והתמודדות עם אתגרי המאה ה-21.

אחריו יעסוק הפאנל המרכזי בכנס במעמדם של יוצאי מערכת הביטחון בחברה הישראלית ובכלכלה הלאומית. באירוע ידברו אלוף גרשון הכהן, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר ח"כ עמר בר-לב, מנכ"ל אל על היוצא אלוף במיל' אליעזר שקדי, ראש אכ"א לשעבר ח"כ אלעזר שטרן, יו"ר מפעל הפיס אלוף במיל' עוזי דיין, ועמיר רפפורט, הפרשן הצבאי של "מעריב". בין היתר, יופיעו בהמשך היום האלוף הפראלימפי בטניס נעם גרשוני, יו"ר מנהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, העיתונאית מיקי חיימוביץ' והבמאי יואב שמיר.

לקראת הוועידה משיקים "מעריב" ו"מקור ראשון" מגזין מיוחד וחגיגי, המדרג את מאה הישראלים מעוררי ההשראה, שנבחרו מבין מאות מועמדים באמצעות ועדות שופטים מומחים ובעלי שם. על רבים מהנבחרים כותבים חברים, עמיתים לתחום או אנשים שמכירים את הנבחרים ואת פועלם.

בין כותבי הגיליון אפשר למנות את שרת המשפטים ציפי לבני, פרשן ערוץ 2 רוני דניאל, סגן שר הביטחון דני דנון, אלוף יואב (פולי) מרדכי, מיקי הרן, עשהאל שבו, גיא מרוז, מאיר עוזיאל ונינט טייב. הגיליון המיוחד יופץ מחר לכל מנויי "מעריב" ו"מקור ראשון ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים