דיווח בלבנון: החייל ירה מחשש לחדירה ישראלית

בניגוד לטענת הממשלה, רשת אל-ערבייה דיווחה כי היורה לעבר רס"ר כהן ז"ל, הוא חייל מצטיין שפעל לאחר שזיהה רכב מתקרב לגדר הגבול

אסף גבור | 19/12/2013 13:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ירי,לבנון
אתרי חדשות לבנונים מדווחים כי הירי בתחילת השבוע, שהביא למותו של רס"ר שלומי כהן ז"ל, בוצע בעקבות חשש מחדירה של רכב ישראלי לשטח לבנון. רשת אל-ערבייה ציטטה אתר לבנוני שטען כי  היורה זיהה רכב ישראלי אזרחי מתקרב מסיבה בלתי ברורה ומחשידה לגדר הגבול שביקש להיכנס לשטח הלבנוני, הסמוך לנקודת הצבא בראס נקורה.

- הירי בצפון: האם באמת מדובר ב"חייל סורר"?
- הירי בראש הנקרה: צה"ל סוגר כבישים
- "איך נתנו לו לנסוע לבד, בלילה, בלי ליווי"

חייל בודד ומהוני או מצטיין? אזור הירי
חייל בודד ומהוני או מצטיין? אזור הירי צילום: מורן מעיין
כמו כן, דווח באל-ערבייה כי חילופי הירי לאחר מותו של החייל הישראלי, נמשכו שעתיים, במהלכם כוחות הצבא הלבנוני נסוגו לאחור, כאשר החייל היורה שלא יכול היה לסגת נשאר לבדו בשטח. לפי הדיווח, הוא טיפס על עץ גבוה והמתין עד שהכוח הישראלי הפסיק את הירי, ואז חזר לבסיס.

עם זאת, סייגה הרשת את הדיווח, והבהירה כי העמדה הרשמית עד כה של ממשלת לבנון הייתה כי החייל הלבנוני פעל על דעת עצמו מסיבה לא ברורה. ההצהרה של ראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאתי ושל מפקדי צבא לבנון  בתגובה למותו של רס"ר כהן, הייתה ניסיון  להציג את החייל הבודד כתמהוני שפעל ממניעים זרים בלתי ברורים, רשת אל-ערבייה חשפה מי הוא החייל הבודד, וגילתה שמדובר בחייל מצטיין שמשרת 10 שנים בצבא לבנון .

חסן עאדל אברהים בן 27  מתגורר בכפר חלבא במחוז עכאר בצפון לבנון. הוא משרת בצבא הלבנוני כמעט 10 שנים. "הוא מוחזק עד היום במשרד ההגנה הלבנוני, ועובר שם חקירות כדי לברר מה קרה באירוע. הוא יכול להתקשר למשפחה שלו והם באים לבקר אותו במתחם ההגנה הלבנוני בבירות", אמרה בת הדודה של היורה, והבהירה כי לא היה קשור לאף מפלגה.

אחיו של החייל הלבנוני  ציין כי המשפחה מרוצה מהעובדה שהוא נמצא בידי הביטחון הלבנוני, וציין "אנחנו מתנגדים לקריאות של גורמים מסויימים להפוך אותו לגיבור לאומי שהרג חייל ישראלי ובטוחים שהמקרה יתבהר בקרוב".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים