אבו עלא על מעצרו: "ישראל מזלזלת באנשי הרשות וביחסים"

ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר הגיב בזעם על עיכובו בשל נהיגה במהירות מופרזת ע"י כוחות הביטחון והמשטרה. מקורביו לא חסכו אף הם בביקורת: "הצד הישראלי התנהל כאילו מדובר בפושע. אבו עלא הסביר שמדובר בנסיעת חירום, והם התעלמו"

אסף גבור ואיתמר פליישמן | 21/12/2013 18:53 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אבו עלא, ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר וחבר הוועד הפועל של אש"ף,  שנעצר היום (שבת) ע"י הצבא הישראלי בכניסה המזרחית לעיירה אל עזריה, מקום מגוריו, בשל נהיגה במהירות מופרזת של 145 קמ"ש, מגנה את התנהגות המשטרה כלפיו.

לאחר התקרית אמר אבו עלא ל-nrg  כי "ישראל העבירה מסר ברור לפלסטינים לפיו היא מזלזלת באנשי הרשות וביחסים בין  הצדדים".
 
צילום: סוכנות הידיעות מע''ן
אבו עלא ברכב. סירב לשתף פעולה עם המשטרה צילום: סוכנות הידיעות מע''ן

מקורביו הוסיפו כי למרות שמדובר באישיות בכירה, הצד הישראלי התנהל כאילו מדובר בפושע: "אבו עלא  דיבר איתם בעצמו והסביר להם שמדובר בנסיעת חירום, והם התעלמו לחלוטין מהדברים וביקשו לעצור את הרכב. מדובר בהתנהגות חצופה  שמלמדת על היחס הישראלי כלפי פלסטיני באשר הוא, בין אם מדובר באדם פשוט ובין אם מדובר באישיות בכירה שנושאת בתפקיד רשמי".

האירוע החל כשמארב שגרתי שהציבו שוטרי תנועה במטרה ללכוד עברייני מהירות סמוך למעלה אדומים, הבחין במרצדס שחורה הנוסעת במהירות של 145 קמש באזור בו מותרת הנהיגה במהירות 80 קמ"ש.

נהג המרצדס סירב לעצור ונמלט. לאחר מרדף, השוטרים וכוחות הביטחון הציבו חסם בכניסה לכפר עזריה ועצרו את הרכב. שם הסתבר להם כי מדובר בבכיר הפלסטיני. הרכב הוקף דוקרנים על מנת למנוע ממנו להימלט שוב וכוחות רבים הוזעקו למקום.

עם מעצרו, ראש ממשלת פלסטין לשעבר סירב לשתף פעולה עם משטרת ישראל. הוא, הנהג ואדם נוסף שישב ברכב, לא פתחו את הדלתות, ולא שהו לבקשה להגיש מסמכים ולהעביר מידע על הנהג עד אשר הגיעו למקום הכוחות הפלסטינים. במשך שעתיים התנהלה התדיינות בין הצדדים במהלכה התערבו בנעשה קציני מנהלת התיאום והקישור ואף מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

במקביל להתרחשות על הכביש התפתחה במקום הפרת סדר ושוטרי מג"ב שהגיעו לזירה טיפלו בה. לבסוף, בתום שעתיים הוחלט לשחרר את אבו עלא ואנשיו כשעל הנהג הוטל להגיע להמשך בירור באגף התנועה במחוז ש"י.

במשטרה האשימו את אבו עלא בפרובוקצייה מכוונת, וציינו את העובדה התמוהה שזמן קצר לאחר שעוכב בצידי הכביש הגיעו למקום מצלמות וכלי תקשורת כדי לתעד את האירוע.

מדוברות מחוז ש"י נמסר כי "אנו רואים את האירוע הנ"ל בחומרה ומהירות מופרזת של 65 קמ"ש מעל המותר זו עבירה חמורה מאוד וננהג בה ביד קשה על פי חומרת הדין. משטרת מחוז ש"י פועלת מזה כחודשיים בפעילות אכיפה מוגברת לעבר עבירות תנועה בשיתוף כלל יחידות המחוז וזאת במטרה להציל חיים".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים