הפלסטינים מתכוננים לשחרור "גיבור לאומי"

לקראת שחרורו של סאמר עיסאווי, אסיר פלסטיני ששבת רעב במשך למעלה מ-200 יום, מתכוננים בכפרו לקבלת הפנים: "כופף את ישראל"

אסף גבור | 22/12/2013 14:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ואפא דיווחה כי מחר ישוחרר האסיר הפלסטיני סאמר עיסאווי, ולרגל שחרורו תיערך לו קבלת פנים בכפרו עיסאוויה במזרח ירושלים.

הפגנת פלסטינים לשחרורו של עיסאווי
הפגנת פלסטינים לשחרורו של עיסאווי אי-פי-איי
במועדון האסיר הפלסטיני ציינו כי עיסאווי הוא האסיר ששבת רעב  לתקופה הארוכה ביותר, והגדירו אותו "גיבור לאומי" שניצח את ישראל. לפי הודעת מועדון האסירים, עיסאווי הצליח לכופף את רשויות הביטחון לחתום על הסכם לשחרורו, בתום תקופת המעצר המנהלי שלו.

עיסאווי התפרסם לאחר שפרסם מאמר בעיתון הגרדיאן הבריטי לאחר ששבת רעב במשך למעלה מ-200 יום. במאמר, שפורסם בחודש פברואר השנה, הכריז העציר הפלסטיני כי בכוונתו להמשיך בשביתת הרעב "עד הניצחון או עד מות הקדושים". "זו האבן האחרונה שנותרה לי כדי להשליך על הרודנים והסוהרים מול פני הכיבוש הפשיסטי שמשפיל את אנשינו", כתב. שני עצירים נוספים ששבתו רעב באותה תקופה, שוחררו אף הם מהכלא בישראל.

עיסאווי נשפט ב-2002 ל-26 שנות מאסר בכלא בישראל. הוא שוחרר לאחר שריצה  10 שנים בלבד מתוך העונש שנגזר עליו, במסגרת עסקת שליט. במקביל לשחרורו, הוא חתם על התחייבות שלא לחזור לפעילות טרור. הוא נעצר בשנית, באוגוסט 2012, לאחר שהפר את ההגבלות של שחרורו כשניסה להיכנס לשטחי יהודה ושומרון.

בישראל ביקשו לפעול על פי ההסכם עליו חתם עיסאווי, ולפיו אם נתפס משוחרר שמפר את תנאי השחרור הוא משלים את תקופת מעצרו. על פי ההסכם, אמור היה עיסאווי לשוב ולרצות 16 שנים נוספות בכלא. בתגובה,  פתח עיסאווי בשביתת רעב בת תשעה חודשים, במהלכה איבד ממשקלו ונאלץ לקבל טיפול רפואי בבית חולים קפלן.

בדיונים שהתקיימו בבית המשפט בכלא עופר, הוחלט לחתום עם האסיר על הסכם לפיו הוא מפסיק את שביתת הרעב, ובתמורה ישתחרר בתום חודשי המעצר המנהלי שלו.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים