ח"כ שקד: נחסל עסקאות שחרור מחבלים בעתיד

במפגש עם ח"כים, הביעו משפחות שכולות את התנגדותן לשחרור האסירים הקרב. "אתם לא מגנים עלינו. אנחנו לא יכולים להסביר את המציאות הזו לילדים"

אריאל כהנא ואריק בנדר | 25/12/2013 12:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הבוקר (ד') התקיים בכנסת מפגש מיוחד בין משפחות שכולות לבין חברי כנסת, במטרה להביע את התנגדותן לשחרור המחבלים הצפוי בשבוע הבא.

מיואשת, ח''כ איילת שקד
מיואשת, ח''כ איילת שקד צילום: מירי צחי
"אתמול בערב ראיינו את המחבל המשוחרר סאמר עיסאווי בחדשות, קורא לבצע עוד חטיפות. איפה אתם מקימים את קיר הברזל?", אמר אחד האבות.

"אנחנו עושים צעד בונה אמון עם אויבינו, אבל איפה הממשלה עושה צעד בונה אמון עם אזרחיה? אתם לא מגנים עלינו ואנחנו לא יכולים להסביר את המציאות הזו לילדים שלנו", אמרה אחת מהאמהות השכולות.

ח"כ איילת שקד אמרה כי "בביצוע עסקאות שכאלה אנו לא רואים לנגד עינינו את השמות והפנים של הנרצחים הבאים, וזו הבעיה. לצערי לא משנה מי עומד בראשות הממשלה, תמיד מתבצעות עסקאות כאלה. אני מיואשת, כי אם בנימין נתניהו עושה זאת, אני כבר לא יודעת למה לצפות.

"עם זאת, תקוותי היא שנמצא פתרון חקיקתי ובאמצעותו נחסל את האפשרות לבצע עסקאות שכאלו בעתיד". שקד הוסיפה כי "עסקת שליט הייתה רעה חולה. הרוצחים של שליט מקימים כיום את מערך הטרור בעזה ויהודה ושומרון".

סגן שר הביטחון, ח"כ דני דנון, אמר "אני קורא לראש הממשלה לשקול מחדש את שחרור המחבלים בעקבות אירועי הטרור האחרונים. במדינה נורמאלית שביום ראשון אוטובוס מתפוצץ, בשני נדקר שוטר ובשלישי נורה למוות עובד המתקן את גדר הביטחון לא משחררים מחבלים 'כמחווה' שבוע אחרי".

בין המשתתפים במפגש: טלי בן ישי, הסבתא של משפחת פוגל שנרצחו באיתמר בשנת 2011, שרי מנדל, שבנה קובי נרצח ב-2001, חיה רונד, שבנה ארז נרצח בפיגוע ירי בשנת 2002 ושירה אברהם, שבתה התינוקת נרצחה על ידי מחבל בשנת 2001.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים