הצעת חוק: למנוע רישום עמותה השוללת "אופייה היהודי של המדינה"

ח"כ רגב יוזמת חוק האוסר על פעילות עמותות "שחותרות תחת אופייה היהודי והציוני של המדינה" . המשמעות: סגירת עמותות הקוראות ל"מדינה אחת לשני עמים"

זאב קם | 26/12/2013 7:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אם סיעות הקואליציה חשבו שחוק עמותות השמאל שאושר לפני כשבועיים בוועדת שרים לענייני חקיקה יגרום למחלוקות בתוך הקואליציה, הם יגלו בעוד קצת יותר משבוע כי אז היה מדובר בהכנה בלבד. חוק עמותות השמאל החדש, שיזמה ח"כ מירי רגב (ליכוד), ואמור לעלות להצבעה ביום ראשון הבא, מבקש למנוע את רישומה של כל עמותה שמבקשת לשלול את אופייה היהודי של מדינת ישראל ובכך צפוי להעמיד במבחן מסובך בהרבה את הדבק הקואליציוני של ממשלת נתניהו.

פעילי
פעילי "אם תרצו" מפגינים נגד "הקרן החדשה" צילום: רענן כהן
על פי חוק העמותות הקיים, שנחקק בשנת 1980, רשם העמותות יכול למנוע את רישומה של עמותה אם היא שוללת את אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל, אולם אין כל אזכור בסעיפי חוק העמותות לאופייה היהודי.

על פי התיקון לחוק, שיעלה בעוד קצת יותר משבוע להצבעה בוועדת השרים, גם עמותה אשר אחת ממטרותיה תבקש לשלול את אופייה היהודי של המדינה לא תוכל להירשם כעמותה.
 
החוק, אם יאושר, ישפיע רבות על עמותות שונות בישראל. כך למשל, עמותה המנסה לקדם את רעיון "מדינה אחת לשני עמים" (מימין ומשמאל) תשלול בעקיפין את רעיון המדינה היהודית, ולכן על פי הצעת החוק של רגב לא תוכל להירשם בישראל כעמותה חוקית. חוק עמותות השמאל הקודם, שאושר לפני שבועיים בוועדת השרים, אך התקדמותו נעצרה לאחר שהוגש נגדו ערר, קבע להטיל מס על תרומות שמקבלות עמותות מישות מדינית זרה, אם המטרות של עמותות נכנסות לרשימת המטרות  שקבעה הצעת החוק.
 
רגב אמרה אמש (יום ד') "הצעת החוק הזו מבקשת לשים קץ לתופעה של עמותות שמאל קיצוניות ואנרכיסטיות המבקשות לנצל את אופייה הדמוקרטי של המדינה וחופש ההתאגדות, לטובת חתירה נגד אופייה היהודי והציוני של מדינת ישראל". רגב הוסיפה עוד כי "החוק זה מביא לידי ביטוי את המושג דמוקרטיה מתגוננת".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים