בקרוב: מבצע להעלאת רבבות יהודים מצרפת

בשנת 2013 נטשו רבבות יהודים את צרפת, וממשלת ישראל מקווה לנתב ארצה רבים מאלה שעומדים לעזוב

אריאל כהנא | 27/12/2013 8:38 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: צרפת,עלייה
הממשלה צפויה לאשר בקרוב תוכנית מבצע להעלאת רבבות יהודים מצרפת בשלוש השנים הקרובות. ל-nrg מעריב נודע כי התוכנית, המתגבשת בימים אלה, תהיה עתירת תקציב, והיא מיועדת להפנות ארצה חלק משמעותי מהיהודים שנוטשים כעת את צרפת בהמוניהם לכל קצווי תבל.
"הבאנו שלום עליכם" במבטא צרפתי? עולים בנתב"ג צילום: רובי קסטרו


לפי מידע שנאסף במשרד התפוצות, עשרות אלפים מיהודי צרפת היגרו בשנת 2013 ללונדון, לקנדה ולארה“ב - זאת, לעומת 3,000 בלבד שעלו השנה לישראל מצרפת. כדי להסיט את גל ההגירה ולו במעט לכיוון ישראל, נעשתה בחודשים האחרונים עבודת מטה של משרדי הממשלה ושל ארגונים המתמחים ביהדות התפוצות. המסקנה הייתה שכדי למשוך את יהודי צרפת לישראל יש לנקוט שלוש פעולות עיקריות: שיבוץ במקום עבודה, איתור מקום מגורים והסדרת קבלה במוסדות חינוך איכותיים.

לצורך מימוש המטרות הללו צפויה הממשלה להחליט על הקלות משמעותיות לעולים, כגון הכרה ברישיונות צרפתיים למקצועות רפואה וייעוץ מס, שיבוץ מוקדם של הגברים הצעירים בצה“ל בשירות ההולם את כישוריהם וסיוע במה שקרוי “העלאת חברות“ – תקנות שיקלו על בעלי עסקים וחברות לפתוח סניפים שלהם בישראל. בנוסף, תוכניות "מסע" ו"תגלית", שכיום מופנות כמעט רק לארצות האנגלוסקסיות, יורחבו מאוד בקרב הצעירים היהודים בצרפת.

התוכנית תוגבל לשלוש שנים, והיעד הוא להכפיל את מספר העולים בכל שנה: 6,000 ב־2014, 12 אלף ב־2015 ו־24 אלף ב־2016. את התוכנית מוביל ראש הממשלה ועלותה המדויקת עדיין אינה ידועה. מקור המעורה בפרטים אמר כי “המטרה היא ליצור ליהדות צרפת חלון הזדמנויות. בואו עכשיו, בתנאים נוחים, כי איננו יכולים להתחייב לאחר מכן“. הוא הוסיף כי כל המשרדים הנוגעים בדבר הבינו את גודל השעה, ולמרות הריסון גם משרד האוצר התגייס לתרום את חלקו.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים