המתגייסים הנוצרים כרכו את גורלם בגורלנו

מדינת ישראל חייבת לעצור את האלימות נגד המתגייסים הנוצרים דוברי הערבית. הגיוס הוא הדבר הטוב ביותר להבטחת ערבות הדדית ודו-קיום

עמית ברק | 29/12/2013 9:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
בשנה האחרונה אנו עדים לתהליך היסטורי בחברה הישראלית. כולם מדברים על גיוס החרדים, אך רק מעטים שמו לב למהפכה האמיתית - גיוס של מיעוטים. מי שמוביל את המגמה הזו הוא "פורום גיוס העדה הנוצרית" הפועל בקרב צעירות וצעירי העדה הנוצרית דוברת הערבית בארץ.

בקיץ שעבר גמלה בליבם של רבים מהם ההחלטה "לצאת מהארון" ולהקים גוף שיקרא באופן מוצהר לגיוסם ולהשתלבותם המלאה בחברה הישראלית מתוך הזדהות עם המדינה, זהותה, חוקיה וסמליה. את הפורום מלווה האב גבריאל נדאף, שנשאר איש הדת היחיד התומך בפורום בגלוי לאחר שעמיתיו הכמרים נסוגו בעקבות איומים ואלימות שהופעלה נגדם.

האב נדאף נחוש בדעתו להמשיך חרף עמידתו בשנה האחרונה במרכזו של מסע הסתה, חרם דתי ואיומים עליו ועל בני משפחתו. גם צעירים לפני גיוס ואף חיילים וקצינים בשירות סדיר וקבע מהעדה סובלים מאיומים. בני משפחותיהם, ילדיהם בבתי ספר ורכושם הפכו מזמן למטרה של קבוצות ופעילים במגזר הערבי המתנגדים לגיוס.

על רקע החורף האיסלמי והטבח בנוצרים ובמיעוטים אחרים ברחבי המזרח התיכון, אין ספק כי המיעוטים הלא-מוסלמים מבינים, בניגוד לארגוני הדה לגיטימציה, כי הדרך היחידה שלהם לשרוד במרחב הברברי המזרח תיכוני הוא באמצעות יצירת ברית עם המדינה היהודית. הגיוס הוא כרטיס הכניסה הטוב ביותר לחברה הישראלית והוא הדבר הטוב ביותר שיבטיח ערבות הדדית, הכרה ודו-קיום אמיתי.

כל אותם גורמים מסיתים - חברי כנסת, פעילי תנועות ומפלגות ופעילים של ארגוני "הקרן החדשה לישראל" - הפועלים לבדלנות של המיעוט הערבי ונגד השירות הצבאי והלאומי-אזרחי, מבטאים בכך התנגדות לדו-קיום אמיתי. הם אינם מכבדים את זכותם הדמוקרטית של אזרחים נוצרים להחליט בעצמם על האופן שבו הם רוצים לחיות במדינה. בשבילם, מי שדובר ערבית ומתגייס לצבא או לשירות לאומי בוגד בחלום השמדת ישראל. ההסתה הגלויה הזו והיא היא הסכנה האמיתית לדמוקרטיה ולחברה הישראלית.

עשרות מכתבים, מסמכים ועדויות שלחתי בחודשים האחרונים למשרדי היועץ המשפטי לממשלה ולשרי החינוך, המשפטים וביטחון הפנים. חבריי ואני חזרנו והתרענו במסדרונות הכנסת כי ההסתה והאלימות המילולית תפורש על ידי גורמים מסוימים כאור ירוק לאלימות פיזית. והנה, ביום שישי שעבר נרשמה עליית מדרגה מסוכנת כשבנו של הכומר נדאף הוכה קשות בנצרת.

על היועץ ויינשטיין להבין כי אם ימשיך להתמהמה, האלימות הזו תפגע ותקבור את התהליך ההיסטורי החשוב לו אנו עדים. המתגייסים הנוצרים בוחרים לכרוך את גורלם בגורל העם היהודי - ואנו צריכים להיות אסירי תודה על כך.
הכותב הוא אחראי תחום מילואים בתנועת "אם תרצו"

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עמית ברק

צילום:

דובר תנועת "אם תרצו" ומרכז תחום מילואים

לכל הטורים של עמית ברק

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים