פורסמו שמות הרוצחים שישוחררו ביום שלישי

כל המשוחררים ביצעו את העבירות לפני הסכמי אוסלו, אך חלקם נעצרו לאחר ההסכמים. הוותיק שבהם ריצה 28 שנות מאסר

nrg מעריב | 29/12/2013 8:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שירות בתי הסוהר פרסם רשימת האסירים שישוחררו עד יום שלישי, על פי החלטת צוות השרים בראשות רה"מ בנימין נתניהו. כל האסירים שישוחררו ביצעו את העבירות טרום הסכמי אוסלו, וריצו תקופות מאסר של 18-28 שנים.

- ההודעה על השחרור, רשימת המשוחררים והעבירות באתר השב"ס

כל האסירים שישוחררו הורשעו בעבירות רצח, הריגה או ניסיון לרצח. רבים מהם הורשעו ביותר מרצח אחד. ותיק האסירים הוא אחמד שחאדה שנעצר בשנת 85' ומרצה 28 שנות מאסר, לאחר שהורשע ברצח יוסף פרחן. לעומתו נעים שואמרה שרצח את יוסי חיון, ריצה פחות מ-19 שנות מאסר, לאחר שנעצר רק בשנת 95'. צילום: אי.פי.איי
מפגינים מדליקים נר נשמה אמש בת''א צילום: אי.פי.איי

שמונה מהאסירים נשפטו לעונש קצוב, או שעונשם נקצב לאחר מאסרם והיו מיועדים גם כך להשתחרר. עונשו של שחאדה, ותיק הרוצחים, נקצב ל-45 שנה, והוא היה עתיד להשתחרר רק בשנת 2030. אחמד חלף לעומתו, אמור היה להשתחרר בפברואר הקרוב לאחר שנעצר בשנת 92' והואשם בגרימת חבלה בכוונה מחמירה. למעט אותם שמונה אסירים, כל השאר שפוטים למאסר עולם ולא היו צפויים להשתחרר.

בדיון הממשלה בה אישרה את שחרור האסירים, הודגש כי אם אחד המשוחררים ישוב לפעילות עוינת הוא יוחזר לריצוי המשך תקופת מאסרו. השחרור הצפוי הינו הפעימה השלישית במסגרת מחווה שהחליטה הממשלה להעניק לפלסטינים במסגרת  חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

אתמול הפגינו כמה עשרות בני אדם נגד שחרור המחבלים בכניסה לבית ראש הממשלה בירושלים. בעצרת שאורגנה על ידי תנועת "ישראל שלי" הקרינו בני המשפחות השכולות סרטים המתארים את מצבן של חמש משפחות אשר רוצחי יקיריהן משוחררים במסגרת הפעימה השלישית. המפגינים נשאו שלטים עליהם כתוב "תתביישו!" ו "רק בישראל משחררים רוצחים" ואף הדליקו במקום נרות נשמה.אחת המפגינות, אורטל תמם שרוצחי דודה, החייל משה תמם, צפויים להשתחרר במסגרת הפעימה השלישית, אמרה כי "הבוקר פורסם שוב ששמונים אחוז מהעם מתנגד לשחרור הרוצחים, אבל לראש הממשלה זה פשוט לא מזיז. בגלל שראש הממשלה לא מדבר עם בני המשפחות השכולות, החלטתי אני לבוא אליו ולומר לו שהוא צריך להתבייש". לדבריה, "באתי הנה לא רק כבת למשפחה שכולה, אלא בתור צעירה שרואה את העתיד שלה במדינה הזו, ואני רואה שהממשלה שלנו איבדה את המצפון הערכי שלה".

הרשימה המלאה של האסירים שישוחררו:
עדנאן אלאפנדי, אחמד שחאדה, רמדאן יעקוב, מוחמד עפאנה, פיסל אבו-אלרוב, אחמד כמיל, בלאל דמרה, ג'מאל אבו-מוחסן, סעיד תמימי, אוסמה סילאווי, מוחלס צואפטה, נאצר ברהם, נועמאן אל-שלבי, איימן ג'ראדת, נעים שואמרה, סלמאן מחמוד, ג'מאל אבו-ג'מל, אברהים אבו-עלי, ראמי ברבך, אחמד חלף, בלאל אבו-חסין, יאסין אבו-חדיר, מחמוד דעאגנה, אברהים צלאח, מחמוד מועמר, אברהים טקטוק.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים