שוויון

יאיר לפיד: "הגיע הזמן להיפרד מהפלסטינים"

שר האוצר התייחס למשא ומתן המדיני ואמר כי "אנחנו רוצים להתגרש מהם כי לא נוכל לקלוט לקרבנו 4 מיליון פלסטינים". לגבי השוויון בנטל אמר לפיד כי "אנשים עובדים לא צריכים לשלם את החשבונות של אנשים שהחליטו שלא בא להם לעבוד"

אריק בנדר | 30/12/2013 9:26 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שר האוצר יאיר לפיד התייחס למשא ומתן המדיני ואמר כי "אנחנו עדיין צריכים להביא הסדר עם הפלסטינים, כי הגיע הזמן להיפרד מעליהם". לדבריו "אנחנו לא מחפשים חתונה עם הפלסטינים, אנחנו רוצים להתגרש מהם סוף סוף כי אנחנו לא יכולים לבלוע אל קרבנו יותר מ-4 מיליון פלסטינים ולהמשיך להיות מדינה יהודית וציונית".

יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: פלאש 90
לפיד נשא דברים בכנס כלכליסט שעוסק בתחזיות ואמר כי "התחזית שלי היא שנמשיך לעבוד קשה ולהיאבק כל יום. זה השיעור שלימדה אותנו השנה האחרונה. זו התזכורת שאנחנו מקבלים כל יום מחדש. שהמאבק אף פעם לא נגמר".

"אנחנו עדיין צריכים להעביר בכנסת בקריאה שניה ושלישית את השוויון בנטל ולהוציא עשרות אלפי חרדים צעירים לשוק העבודה כי אנחנו כבר לא יכולים לשלם את החשבונות שלהם. אנחנו צריכים להעביר את המדינה כולה מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה כי אנשים עובדים לא צריכים לשלם את החשבונות של אנשים שהחליטו שלא בא להם לעבוד" אמר שר האוצר.

- סאיב עריקאת: סיפוח הבקעה - עילה לפנייה לאו"ם
- איילת שקד: יש עתיד מוזמנת לפרוש מהקואליציה

לפיד גם הבהיר כי הוא מודע לכך שיש לו עוד הרבה משימות להשלים מול נושאים כמו ברית הזוגיות ושינוי שיטת הממשל. "אנחנו עומדים מול כוחות פוליטיים שהתרגלו במשך שנים לטרפד כל ניסיון לשנות את הסטטוס קוו. הם משומנים, הם יעילים, וגם הם לא ייכנעו ללא קרב.

"המערכת לא רוצה להשתנות, אז נצטרך להכריח אותה. כל הדברים שאותם ציינתי פה יקרו. במוקדם, במאוחר, בקלות או בקושי, אבל הם יקרו. מפני שיש דבר אחד שלמדנו: אין שום דבר בעולם הזה שיכול לעמוד בפני קבוצה נחושה של אנשים שיש להם את הרעיונות הנכונים והערכים הנכונים".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...