עריקאת: המו"מ כשל, אין צורך בהשלמת תשעת החודשים

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני מכריז כי אין טעם להמשיך בשיחות והממשלה הפלסטינית צפויה לקיים מחר את ישיבתה השבועית בבקעת הירדן בתגובה להחלטה הישראלית על הסיפוח. מנגד, גדעון סער יחנוך השבוע שכונה חדשה בבקעה

אלישע קאהן ואסף גבור | 30/12/2013 13:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני ד"ר סאיב עריקאת אמר היום (ב') כי המשא ומתן כשל ואין טעם להמשיך לקיים אותו במשך תשעת החודשים שנקבעו מראש. דבריו מצטרפים להצהרתו אמש כי "ההחלטה הישראלית לסיפוח בקעת הירדן מהווה הפרה של עיקרון שתי המדינות".

- אושר בוועדת השרים: החוק הישראלי יחול על בקעת הירדן
- בקבינט מעריכים: אבו מאזן ידחה את ההסכם

"על הפלסטינים לפנות לארגונים בינלאומיים". עריקאת צילום: אי-פי
עריקאת אמר כי מאז חודש המשא ומתן הרגה ישראל 33 פלסטינים ופרסמה מכרזים לבנייה של 5,989 יחידות דיור. בנוסף ישנם מכרזים על שיפורסמו בקרוב לבניית 1,400 יחידות דיור חדשות . הוא ציין כי בארבעת החודשים האחרונים הרסה ישראל 214 בתים של פלסטינים .

"על ההנהגה הפלסטינית לפנות לארגונים ומוסדות בינלאומיים שיכירו במדינה פלסטינית בגבולות 1967 שבירתה ירושלים", אמר, תוך שהוא מדגיש כי ישראל היא זו שאחראית לכישלון השיחות.

עריקאת ציין כי "החלטה ישראלית לספח את בקעת הירדן משמעותה הרס מאמצי תהליך השלום באופן כללי ומאמציו של שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי באופן פרטי, והוכחה שישראל מתעלמת מהחוק הבינלאומי ומאמצי הקוורטט".

הבכיר הפלסטיני הוסיף ואמר כי "הניסיון הישראלי לספח את בקעת הירדן הכבושה אחרי ההחלטה הבינלאומית בנוגע לגולן, היא סימן לפיו ממשלת נתניהו מנסה לפגוע בחוק הבינלאומי ומחייבת את הקהילייה הבינלאומית לדון בעניין של גבולות ישראל באופן מידי".

צילום: מירי צחי
מוקד המאבק. בקעת הירדן צילום: מירי צחי


בתוך כך, הממשלה הפלסטינית החליטה לקיים את ישיבתה השבועית מחר באזור בקעת הירדן בתגובה להחלטה הישראלית לספח את האזור, כך אמר ד"ר פוואז עקל, מזכיר הממשלה הפלסטינית לסוכנות הידיעות מען.

לדבריו, הממשלה החליטה לקיים את הישיבה מחר בכפר עין ביידה באזור בקעת הירדן, כדי להכריז שהשטח הוא שטח פלסטיני. "אנו מוחים על ההחלטה הישראלית לספח את בקעת הירדן", אמר פוואז.

במקביל, שר הפנים גדעון סער צפוי לבקר בבקעה בהמשך השבוע ולחנוך שכונה חדשה ביישוב גיתית. הסיור יתקיים כחלק מפעילותה של שדולת הח"כים למען ארץ ישראל תחת הכותרת "בקעת הירדן ישראלית" וצפויים ליטול בה חלק חברי כנסת ממספר סיעות.

ביקור השר סער בולט במיוחד על רקע הימנעותם של שרים בכירים בליכוד מלהגיע לאירועים המזוהים עם המתנחלים חברי הליכוד, שכוללים למשל את הסירוב לעלייה לחורבות היישוב שאנור וחנוכת היישוב לשם, שנערכו מוקדם יותר השנה.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...