קובע עובדות: סער יחנוך שכונה חדשה בבקעה

שדולת ארץ ישראל תערוך סיור ביישובים בבקעה לחברי כנסת ולשר הפנים, על רקע אישור הצעת החלת הריבונות בבקעה

איתמר פליישמן | 30/12/2013 14:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: בקעת הירדן
על רקע הסערה המדינית והפוליטית בכל הנוגע לאפשרות לפינוי בקעת הירדן בהסדר עתידי ולניסיונות החלת הריבונות הישראלית על האזור בחקיקה,
על רקע המו
על רקע המו"מ. בקעת הירדן צילום: יוסי אלוני
יבקר השבוע שר הפנים גדעון סער בבקעה ויחנוך שכונה חדשה ביישוב גיתית.

ביקורו של השר סער ייערך בשותפות עם שדולת ארץ ישראל בכנסת, השוללת כל הסדר מדיני או פינוי שטחים. בהודעה שהופצה בתפוצה מצומצמת לקראת האירוע נקראו חברי הכנסת להגיע לסיור "על רקע המשא ומתן המתנהל בין ישראל לפלסטינים".

מעבר לחנוכת השכונה בגיתית צפויים גם חברי הכנסת לבקר ביישובים אחרים בבקעה, ובין היתר הם יסיירו במוצב טובלן, שבו הם "ילמדו על החשיבות האסטרטגית של בקעת הירדן", כפי שנכתב בהודעה שהפיצה שדולת ארץ ישראל.

השר סער יגיע לבקעה בראש קבוצת חברי כנסת מהליכוד, מש"ס, מישראל ביתנו ומהבית היהודי, והאירוע כולו ייערך תחת הסיסמה "בקעת הירדן ישראלית". כחלק מההכנות לקראת הביקור ארגנו המתיישבים טרקטורים ומערבלי בטון, כשכוונתם היא לביים תמונה של השר סער ויתר חברי הכנסת יוצקים יסודות לבתים חדשים בגיתית.

בכך, מקווים המארגנים, יישלח מסר ברור לראש הממשלה בנימין נתניהו מימין, שבאמצעותו יובהר כי קיימת התנגדות מהותית לוויתורים בבקעת הירדן וכי המתיישבים לא ישלימו עמם בקלות.

ביקור השר סער בולט במיוחד על רקע הימנעותם של שרים בכירים בליכוד מלהגיע לאירועים המזוהים עם המתנחלים חברי הליכוד, שכוללים למשל את הסירוב לעלייה לחורבות היישוב שא-נור וחנוכת היישוב לשם, שנערכו מוקדם יותר השנה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...