עיר האבות והבנות: דוברת חדשה בחברון

הדובר המיתולוגי של היישוב היהודי נועם ארנון עזב את תפקידו, ואת מקומו ירשה בתו בת ה-26 נריה ארנון המטרה: "לשנות את התדמית של חברון"

איתמר פליישמן | 31/12/2013 8:36 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מהפך בחברון: לאחר שנים שתושבי העיר יוצגו על ידי הדובר נועם ארנון, וזוהו עם ימין קיצוני על כל האסוציאציות הנלוות לו, נכנסת לתפקיד הדוברות רוח חדשה: בתו הצעירה נריה, בת ה-26.

נועם ארנון ובתו נריה ארנון, הדוברת החדשה של הישוב היהודי בחברון
נועם ארנון ובתו נריה ארנון, הדוברת החדשה של הישוב היהודי בחברון אלבום משפחתי
מלבד העידוד שקיבלה מאביה, אחד הגורמים שהביא אותה לקבל על עצמה את תפקיד הדוברת היה הרצון לשנות את הדימוי שיש לתושבי העיר. "החברים שלי בלימודים היו בהלם. מלא חבר'ה היו במילואים בחברון, וכל היום צחקו עליי שכל מה שאני עושה זה לזרוק רימונים ושאבא שלי הוא איזה מפלצת פנאטית".

" החליטו בחברון שהגיע הזמן להתקדם, יש פה המון צעירים שהם בדיוק כמוני ונהנים מאותם הדברים וחשוב לשקף את זה", היא מספרת. "היה לי ידיד ששמע שאני מחברון והייתי צריכה לשכנע אותו שאני והחברים שלי מעולם לא השלכנו אבנים על ערבים וזה לא תחביב שלנו, צריך לשנות את התדמית הזו". לדבריה , גם במכללת כנרת, שבה היא למדה מדעי הרוח ותקשורת, היא נאלצה להתמודד עם הסטיגמה הידועה.

"אני לא יכולה להתאים את עצמי לכולם פה. הדעות שלי די ליברליות, אבל ככה זה אצל רבים מהצעירים בחברון, זה מקום עם הרבה דעות ופנים", אומרת ארנון. ומה לגבי העתיד? בכל הנוגע להמשך מגוריה בעיר מבהירה ארנון שלמרות אהבתה לחברון, "כנראה אגור במקום אחר קרוב לפה ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...