בכיר בישראל ביתנו: הליכוד לא מתעניין בבקעה

השר הבכיר תקף את הצעת החוק של הליכוד להמשך השליטה על בקעת הירדן: "ברור לכולם שמדובר בחרטבונה. הצגה לתקשורת"

זאב קם | 31/12/2013 11:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יום לאחר הסערה שעוררה הצעת החוק של ח"כ מירי רגב על החלת החוק הישראלי על בקעת הירדן, יש בליכוד-ביתנו גם מי שמשוכנע שכל הסיפור נועד אך ורק עבור התקשורת וכי מדינת ישראל עצמה רק ניזוקה מכל העניין.
"הצגה אחת גדולה". ח"כ מירי רגב צילום: פלאש 90


שר בכיר בישראל ביתנו התבטא אתמול (ב') בשיחות סגורות בחריפות נגד שרי הליכוד שתמכו בהצעה, ונגד ראש הממשלה עצמו שלא מנע את אישור החוק בוועדה. "כל מה שראינו היה הצגה אחת גדולה", טען השר הבכיר. "כולם עבדו פה על כולם. אף אחד משרי הליכוד לא באמת מתעניין בבקעת הירדן, אלא רק בתמורה התקשורתית שכל אחד מהם קיבל".

לדברי הבכיר בישראל ביתנו, להצבעה בוועדה צפויות השלכות נגד מדינת ישראל. "נגרם למדינה נזק מכל הסיפור הזה ומהצבעת השרים", האשים. "ראש הממשלה לא באמת עשה דבר אמיתי כדי למנוע את הדבר הזה. הוא היה צריך להוריד גרזן  ולעצור את זה, אבל היה נוח לו לאפשר לזה לקרות כדי לאזן את הכעס והכאב בעקבות שחרור המחבלים".

בישראל ביתנו מלגלגים על אנשי הליכוד שהודיעו אתמול על ביקורים השבוע בבקעת הירדן. "כולם עכשיו קופצים לבקר שם", אמר בזלזול השר הבכיר. "העניין הוא שלבקעה זה לא יעזור כל החוק הזה. שני הצדדים חגגו פה תקשורתית – תומכי החוק הצטיירו כגיבורים גדולים, וגם אלו שהצביעו נגדו, ביקשו להפוך ליקירי השמאל. ברור לכולם, ובעיקר לליכוד, שמדובר בחרטבונה אחת גדולה".

ביחס לשאלה מדוע שרי ישראל ביתנו תמכו גם הם בהצעה, טען השר הבכיר כי מדובר במלכוד שטמנו להם בליכוד. "ברגע ששרי הליכוד תמכו בהצעה לא נשארה לנו ברירה אלא גם להצביע בעד", הוא מסביר. "לא יכולנו להישאר מאחור. אבל לכולם ברור שכל ההצעה הזו היא חסרת משמעות".

גם שרת המשפטים ציפי לבני תקפה את שרי הליכוד בנושא פעם אחר פעם. "שוב אנחנו מוצאים הצעות חוק שנועדו להביך את הממשלה", אמרה לבני בישיבת סיעת התנועה בכנסת. "אבל קודם כל זה מביך את מי שהגיש אותה ואת השרים שתמכו בה. גם אני הייתי בליכוד ואני מכירה את חולשת הפוליטיקאים אל מול איומי הקיצוניים. לא ניתן להפוך את המדינה הזו למקום המבודד ביותר בעולם".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...