תושבי המשולש לא רוצים לעבור לריבונות הרשות

ח"כ טיבי, תושב המשולש: "מתייחסים לאזרחים הערבים כאל כלי שחמט שאפשר להזיז ולהחליף. הצעה של חילופי אוכלוסין לא תתקבל"

אריק בנדר | 1/1/2014 22:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
במגזר הערבי סערו הרוחות בעקבות הפרסום אתמול ב"מעריב" על הצעת ישראל להעביר לפלסטינים שטחים באזור המשולש, במזרח השרון, שבו מתגוררים כ-300 אלף ערבים-ישראלים, כפיצוי על סיפוח גושי התנחלויות ביו"ש.

"הצעה הזויה". ח''כ אחמד טיבי צילום: פלאש 90
ח"כ אחמד טיבי (רעם תעל), תושב טייבה שבמשולש, אמר: "זו הצעה הזויה המתייחסת אל האזרחים הערבים כאל כלי שחמט שאפשר להזיז ולהחליף".

הוא הוסיף כי "שום הצעה שיש בה חילופי אוכלוסין לא תתקבל על ידי התושבים ולא על ידי הרשות הפלסטינית. פעם חששו מהלאומיות שלנו ועכשיו חוששים מהאזרחות שלנו".

ח"כ מסעוד גנאים (רעם תעל) תקף אף הוא את ההצעה ואמר: "מדובר בהצעה מגונה והזויה. זו מולדתם וביתם הלגיטימי של הערבים ואי אפשר להשוות אותם למתנחלים הכובשים שיושבים בגדה ללא הצדקה חוקית או לגיטימית".

תגובה חריפה השמיע גם ח"כ ד"ר עפו אגבריה (חד"ש) תושב אום אל פאחם. "אזרחים במדינה דמוקרטית הם לא כלי משחק או בני ערובה בידי הממשלה", אמר. "אם ישראל רוצה לשרטט מחדש את מפת הגבולות אנחנו בעד חזרה לקווי החלוקה של 1947".

"האפשרות להעביר את המשולש עלתה בדיונים בין ישראל לארה"ב סביב סוגיית חילופי השטחים", אמר מקור ישראלי בכיר המעורה בשיחות. לדבריו, הרעיון הפך לאקטואלי יותר עכשיו בגלל המאמץ האמריקאי להוביל להסדר מדיני באזור. "בכירים רבים בישראל מצדדים בגישה של חילופי שטחים ואוכלוסייה והאמריקאים יודעים שזה פתרון אפשרי", אמר. "נדמה שהפתרון מחלחל בתודעה האמריקאית ונותן את אותותיו".

הרקע לדברים הוא ההבנה והגיבוי הבינלאומי לכך שעל כל שטח שישראל תשמור בשליטתה ביו"ש היא תידרש לפצות את הפלסטינים בשטח חלופי דומה בכל הסדר עתידי.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים