אריאל

ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו

בגיל 85, לאחר שמונה שנים בתרדמת, המושבניק שהחל את דרכו בפלמ"ח והגיע עד לכיסא ראש הממשלה, נפטר בבית החולים תל השומר כשבני משפחתו שובים לצידו . גלעד שרון: "אבא הלך כשהוא החליט ללכת". ישראל עוטה אבל

אבי יופה | 11/1/2014 17:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הלך בצהריים (שבת) לעולמו והוא בן 85. שרון אושפז לפני שמונה שנים בבית החולים לאחר שעבר אירוע מוחי שממנו לא התאושש עד היום. בימים האחרונים חלה הידרדרות במצבו ובני משפחתו נקראו לבית החולים שיבא שבתל השומר כדי לשהות ליד מיטתו ברגעיו האחרונים.

לאחר שנקבע מותו, יצא  בנו גלעד אל כלי התקשורת במקום ואמר: "זהו, הוא הלך כשהוא החליט ללכת אנחנו אסירי תודה לבית החולים תל השומר ולכל רופאי המחלקה ולצוות המטפל על הטיפול המסור. אנו חווים תודה להמוני אנשים בארץ ובעולם שדאגו והתפללו לשלומו".

אריאל שרון נפטר - סיקור מיוחד:
לוחם, מצביא, איש עקרונות ומנהיג נערץ
פרס: "אריק, לאדמתך אתה חוזר, על מצחך פלדת נצחונות"
ימי אריק: הרגעים שעשו את אריאל שרון
מסתמן: ארון הקבורה של שרון יוצב מחר בכנסת
מנהיגי העולם סופדים לשרון

בינואר 2006 לקה שרון בשבץ מוחי חמור וסבל מדימום תוך מוחי חריף. מאז ועד מותו היה שרוי בתרדמת. במהלך השנים נעשה ניסיון להעבירו לאשפוז בביתו שבחוות השקמים, אך לאחר זמן קצר הוא הוחזר לבית החולים.  
 צילום ארכיון: במחנה
אריאל שרון ומשה דיין צילום ארכיון: במחנה

שרון, ראש הממשלה ה-11 של מדינת ישראל, שימש בעבר גם כשר הביטחון והוביל את צה"ל למלחמת לבנון הראשונה. בשנת 2003, לאחר שנבחר בשנית לראשות הממשלה, חל מפנה בעמדותיו שלמי שכונה בימים אחרים "אבי ההתנחלויות" והוא הכריז על תוכנית ההתנתקות. באוגוסט 2005 פינה שרון את כל היישובים היהודיים ברצועת עזה וכן ארבע התנחלויות בצפון השומרון. בנובמבר אותה שנה פרש מהליכוד והקים את מפלגת "קדימה". 

לפני כניסתו לחיים הפוליטיים היה שרון איש צבא מוערך במיוחד. הוא לחם במלחמת העצמאות ונפצע בקרב בלטרון. בתחילת שנות ה-50 הקים את יחידה 101 והוביל את פעולות התגמול. כמפקד חטיבת הצנחנים במבצע סיני היה מפקד קרב המיתלה. בתחילת שנות ה-70 מונה לאלוף פיקוד הדרום. במלחמת יום הכיפורים חצה עם אוגדתו את תעלת סואץ והביא למפנה העיקרי במלחמה אז זכה לאהדה ציבורית רחבה ולכינוי "אריק מלך ישראל".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...