"מצבו של אריק שרון קריטי. יש לנו תחושה רעה"

פרופ׳ זאב רוטשטיין מסר כי "ביומיים האחרונים אנו צופים בירידה הדרגתית בתפקוד של איברים קריטיים בגוף וקיימת סכנה לחייו". בני משפחתו הגיעו לבית החולים ומאז אינם משים ממיטתו

אבי יופה | 2/1/2014 10:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"אנחנו עדים לעליות ומורדות במצבו הרפואי של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, בחודשים האחרונים. ביומיים האחרונים אנו צופים בירידה הדרגתית בתפקוד של איברים קריטיים בגוף", כך מסר מנהל בית החולים שיבא, פרופ׳ זאב רוטשטיין.
מאושפז כבר שמונה שנים. אריאל שרון
מאושפז כבר שמונה שנים. אריאל שרון פלאש 90


"חשבנו לנכון לעדכן את התקשורת באשר לירידה במצבו ביומיים האחרונים ואנו מגדירים את מצבו קריטי כאשר בהחלט צפויה סכנה לחייו", אמר מנהל בית החולים. "הסכנה לחייו קיימת למרות שאריק הוא גבר שבגברים. חזק, יצא מכמה מצבים קשים. אני לא יכול להיות נביא אך תחושת הרופאים והבנים היא שיש פה שינוי לרעה".

פרופ' רוטשטיין הוסיף "התחושה של כולם היא שתהיה הדרדרות רצינית מאוד. אנחנו לא יכולים להגיד שום דבר. אני לא יכול להתנבא".

כאמור, מצבו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, מוסיף להיות קריטי גם הבוקר (ה') ובשעות האחרונות לא חל כל שינוי במצבו. מבית החולים שיבא בו מאושפז שרון נמסר כי "לא חל שינוי במצבו של ראש הממשלה לשעבר שרון ומצבו ממשיך להיות קריטי". 

במהלך יום אתמול פורסמו ידיעות על כך שרופאי בית החולים סיפרו למשפחתו של שרון כי בתוך ימים ינותק ממכשירי ההחייאה. "התחושה של כולנו היא שמדובר בהידרדרות רצינית, אבל מעבר לכך אנחנו לא יכולים לומר עוד דבר או לקצוב את חייו", סיכם מנהל בית החולים תל השומר.

מצבו של שרון, החמיר בימים האחרונים כתוצאה מאי ספיקת כליות שהובילה לקריסת מערכות גופו. כאשר כבר בחודש שעבר נרשמה החמרה ראשונה בבריאותו של שרון, אלא שניתוח חירום שעבר ייצב את מצבו עד עתה.

בחדר שבו הוא מאושפז במחלקה לשיקום נשימתי בבית החולים השיקומי בתל השומר שהו אתמול הקרובים לו, בהם שני בניו עמרי וגלעד, שלא משים ממיטתו. במבואה של המבנה נמצאים כל העת עשרות כלי תקשורת שמקווים לקבל מידע חדש על בריאותו של שרון. הרופאים קיימו הערכות מצב באשר לאפשרויות שעוד עמדו בפניהן למרות המצב הקשה לפתרון.

בתחילה סרב בית החולים לאשר שאכן ישנה החמרה בבריאותו של שרון, והפנה לבני המשפחה לקבלת תגובה. לאחר שחרושת השמועות פשטה ניאותו בשיבא לאשר שאכן חלה החמרה שלא ברור כיצד היא תסתיים.
נלחם על חייו

במקביל החלו להגיע לפתחו של בית החולים השיקומי אנשי אבטחה של המרכז הרפואי לצד כוחות משטרה מועטים, ששמרו על הכניסה ומנעו את הגישה למחלקה. רק אנשים שהגיעו לבקר קרובי משפחה מאושפזים במקום הורשו להיכנס פנימה.

"אריק היה גבר שבגברים". פרופ' רוטשטיין  צילום: אלי דסה
אי ספיקת הכליות שהובילה למצבו הקריטי עלולה להתרחש כתוצאה מפגיעה בכליות עצמן, או מפגיעה באיברים המובילים אליהן. בקרב חולים במצב מורכב כמו של שרון, מצב זה עלול לגרום לפגיעה בלחץ הדם ולבצקת. הפתרון המרכזי לבעיית כליות שכזו הוא טיפולי דיאליזה, שאותן עבר שרון בעבר. גם תרופות לאיזון לחץ הדם ניתנות במצב שכזה.

אלא שהמצב שאליו הדרדר שרון עתה מונע כל טיפול מעשי בו, ומשאיר רק ביצוע של טיפול תומך לתיקון הסיבוכים שנגרמו. כפי הנראה הסיכויים להציל את חייו אינם גבוהים, אך מצב זו עלול להימשך עוד ימים אחדים.  

שר הפנים גדעון סער פרסם הודעה בה הוא מחזק את בני משפחת שרון בשעתם הקשה: "אני מבקש לחזק את גלעד ועמרי, השוהים ליד מיטת אביהם, ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, מנהיג ולוחם, הנלחם ברגעים אלה על חייו".

שר הכלכלה נפתלי בנט כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו: "בוודאי יש לרבים מאיתנו (ואני בכללם) כעס גדול על גירוש 8000 תושבי גוש קטיף מבתיהם, ועל תוצאותיו ההרסניות לאזרחי ישראל, מעשה שכמותו לא ניתן שישוב לעולם. אך בשעות אלו, בהן אריק שרון נאבק על חייו, ראוי לנו לזכור לו את זכויותיו".
  
שרון שרוי בתרדמת משנת 2006 כאשר נפגע משבץ מוחי וסבל מדימום תוך מוחי חריף. מאז הוא מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...