מנהל שיבא: "שרון עדיין נלחם על חייו נגד כל הסיכויים"

בהודעה לכתבים אמר מנהל המרכז הרפואי שיבא פרופ' זאב רוטשטיין כי הצוות הרפואי הצליח לייצב את מערכת הלב והדם של שרון וכי הוא "נלחם כאריה". אך הוסיף כי הוא עדיין "פסימי"

אבי יופה | 5/1/2014 11:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: שרון,שיבא
למרות הכול: מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, התייצב מעט "נגד כל הסיכויים", אך הוא עדיין בסכנת חיים מיידית.  כך אמר היום (א') מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין. עם זאת, לדבריו הוא "יותר פסימי ממה שהיה קודם".

פרופ' זאב רוטשטיין
פרופ' זאב רוטשטיין צלם: יוסי אלוני
בהודעה מיוחדת לכתבים אמר רוטשטיין כי "אריק נלחם כאריה". הוא ציין כי הרופאים הצליחו לייצב אצלו את מערכת הלב וכלי הדם: "לאריק יש קצב לב טוב". הוא הוסיף: "לא הגענו לייצב מערכות נוספות, אבל  אריק נותן מלחמת אמיתית ומחזיק מעמד נגד כל הסיכויים".

רוטשטיין ציין כי גופו של שרון מגיב באופן חריג: "לא ראינו מקרים כאלה בעבר שהיתה שמירה על יציבות במערכות חיוניות. זהו מצב נדיר. מצד שני, אין הטבה משמעותית במצב, ואני לא יכול לבוא ולהגיד שאני אופטימי בבוקר הזה".

"הערכה שלי מבוססת על ניסיון של  שנות טיפול רבות באנשים במצב הזה, ומשם באה הפסימיות שמשתלטת עלי. אנחנו עוקבים ומסתכלים עליו עם הרבה אהבה, אבל אין לנו יותר מדי מה לעשות", אמר רוטשטיין.

לדבריו, "אני לא יכול להגיד שהוא מתגבר על המקרה הנוכחי, על רקע של אי תפקוד מערכות הוא שומר על מצב יציב. בגלל שהוא אריה אמיתי. אינני  נביא. הערכה הכללית שלי שאין יציאה מהמשבר, אך המסר שאני רוצה להעביר אריק שרון עדיין בחיים איתנו".

קרובי משפחתו של שרון, בהם בניו עמרי וגלעד, נמצאים ליד מיטתו מאז החלה ההחמרה במצבו. לפי הצוות הרפואי לא נבחן כרגע טיפול מאריך חיים, אך ייתכן שתישקל אפשרות כזו. שרון זוכה כעת לטיפול תומך שבא להקל על מצבו, אך לא מעבר לכך.

"המצב לא נהיה טוב יותר ואנחנו מבינים מה זה אומר", הסביר רוטשטיין, "אבל אנחנו ממשיכים לטפל בו בכל האמצעים שעומדים לרשותנו. כולנו אוהבים אותו. הוא נלחם כמו לוחם אמיתי, כמו שהיה כל ימי חייו".

בבית חולים מבהירים כי הבדיקות ששרון עובר מדי יום מצביעות על החמרה הדרגתית ואיטית, הכוללת קריסה של מערכות בגופו. בנוסף מטופל שרון בזיהום בדמו. "הבחנו באי ספיקה רב מערכתית, שמגיעה לעיתים במקרים אלו ", הסביר רוטשטיין.

אתמול חלפו שמונה שנים מאז לקה ראש הממשלה לשעבר באירוע המוחי, ומאז אושפז ללא הכרה בבתי חולים, תחילה בהדסה ולאחר מכן בתל השומר. בימים האחרונים החמיר מצבו כתוצאה מאי ספיקת כליות. בחודש שעבר נדרש בית החולים להתמודד עם החמרה במצב בריאותו של ראש הממשלה לשעבר, אלא שניתוח שעבר אז ייצב את מצבו.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...