האינתיפאדה חוזרת לכביש 443

אתמול זה הסתיים במטען דמה, אבל הציר המרכזי והעמוס הפך מוקד להתקפות מצד פלסטינים מהכפרים הסמוכים למרות פעילות צה"ל

יוחאי עופר | 8/1/2014 8:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דקות ארוכות עמדה אתמול תנועת כלי הרכב בכביש 443 לאחר שחפץ חשוד אותר בצד הדרך וחסם את שני נתיבי התנועה. לכביש הוזעקו כוחות משטרה, חבלה וצבא אשר טיפלו באירוע. התברר כי מדובר במטען דמה שהונח בתעלה בצדי הדרך. אירוע המטען נתן תזכורת למה שקורה בשנה האחרונה בציר שהפך למוקד טרור לכל דבר, בדומה לכבישים ביהודה ושומרון.

כביש 443
כביש 443 צילום ארכיון: פלאש 90
כביש 443 המוביל לירושלים מכיוון אחד, ולתל אביב ומרכז הארץ מכיוון שני, הוא מהצירים המרכזיים בישראל. מספר כלי הרכב שנע בו מדי יום הוא עצום.

בשנה החולפת עשרות מכוניות נפגעו מיידוי אבנים מהכפרים הפלסטיניים הסמוכים. רק בסוף השבוע האחרון נזרק בקבוק תבערה לעבר כלי רכב ישראלי, קילומטר וחצי לפני מחסום צה"ל בצומת מכבים-רעות.

על פי נתונים רשמיים, 59 אירועים מדווחים של זריקת אבנים לעבר ציר 443 נרשמו בשנה שעברה. בשלושת החודשים הראשונים של 2013 נרשמו בין שמונה ל-11 אירועים מדי חודש. לדברי גורמים צבאיים, מדובר במגמה זהה לאירועים ביהודה ושומרון בשל הסמיכות למבצע עמוד ענן. בין החודשים אפריל ודצמבר נרשמה אמנם ירידה בהיקף האירועים, אבל עדיין מדובר על בין אירוע אחד לחמישה מדי חודש.

בצה"ל טוענים כי לא נרשמה מגמת עלייה ביידויי אבנים במהלך 2013 ביחס לשנים קודמות. באירועים לא היו נפגעים בנפש.

גורמים צבאיים ציינו כי ישנה התייחסות מחמירה לאירועים הללו. מבחינת פיקוד המרכז מדובר בציר חיוני, שנמצא באחריות של שתי חטיבות מרחביות ושני גדודים, יחד עם כוחות מג"ב. "התופעה של זריקת אבנים מוכרת. היא עולה בהערכות מצב. ברור לכולם מהי המשמעות שלה", אמר גורם צבאי.
בשבוע שעבר פורסם מקרה בו נפגע במהלך נסיעה כלי רכב ובו שחקני "הבימה". סלע ניפץ את החלון וחדר למכונית. עשרות אזרחים חוו אירוע דומה במהלך השנה שעברה. מדי חודש נרשמו מספר אירועים בציר, לא כולם דווחו.

"הבעיה במקומות האלה שאתה לא תמיד מקבל דיווחים, כי רוב האוכלוסייה שנוסעת בכביש לא רגילה לכך", מסביר שלמה ועקנין, קצין הביטחון של מועצת יש"ע, ובעבר קצין ההגמ"ר של פיקוד המרכז. "אני מצפה מקובעי המדיניות ומקציני הצבא שיבינו שאסור שזה יקרה בכביש הזה. מראש הרכבים שנוסעים בו לא ממוגנים, והמודעות לא גדולה לנושא. מדובר בעורק בסיסי, ואמרנו את זה לאלוף הפיקוד רק לאחרונה. איך שלא תעשה את הספירה, יש עלייה באירועים, וזה גם בלי שכולם מדווחים. במקרה הטוב, אם ייגרם נזק זה עובר למשטרה, ורוב האנשים ממשיכים לנסוע".

לדברי ועקנין, ישנה משמעות נוספת לעובדה כי מדובר בציר מרכזי כמו כביש 443. "מספיק אירוע כמו אתמול בבוקר, של חפץ אחד קטן", הוא אומר, "ובמקביל מתרחשת תאונה בכביש מספר 1, ובציר 60 גם כן תאונה קשה - והכל שם משותק ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...